Sestdien, 24. aprīlī, Madonā, Saieta laukumā, tiks atklāta tirgus sezona. Jau ceturto gadu Madonas pilsētas centrālajā laukumā tiek rīkots gadatirgus „Viss dārzam".
Kā pastāstīja Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadja Seļma, tas solās būt īpaši plašs – līdz vakardienas pēcpusdienai bija pieteikušies jau 99 tirgotāji.
– Sestdien uz tradicionālo pavasara gadatirgu Madonā plāno ierasties daudz stādu audzētāju, zemnieku, amatnieku. Stādi tiks piedāvāti plašā izvēlē, augļu un dekoratīvo koku un krūmu, puķu stādiem tiks atvēlēta goda vieta Saieta laukumā. Būs nopērkami arī gaļas un zivju izstrādājumi, un varēs iegādāties arī citas preces, tai skaitā arī drēbes, apavus, pie tam ļoti plašā klāstā. Izskatās, ka tiem vietas Valmieras ielā pat nepietiks, līdz ar to būs jāatvēl arī lielais stāvlaukums, kā tas bija Kartupeļu svētkos rudenī, jo šo preču tirdzniecības vietām nepieciešami 10, 12, 16 metru, –
uzsver Nadja Seļma.
Gatavojoties pavasara tirgum, padomāts arī par atpūtas programmu. Būs gan atrakcijas bērniem, gan no pulksten 20 – arī Lielais danču vakars Madonas kultūras namā.
Tirgotāji sāks ierasties no pulksten 5-6 rītā, bet oficiālais tirgus sākums ir pulksten 9. Taču, kā atzīst Nadja Seļma, pirmie pircēji, spriežot pēc iepriekšējo gadu pieredzes, ieradīsies jau pēc pulksten 8. Savukārt tirgus sezona Madonas novada centrā oficiāli tiks atklāta no pulksten 10. Uzstāsies arī Madonas novada pašdarbības kolektīvi –
būs gan dziesmas, gan dejas un arī… pārsteigumi. Vaicāts, kādi tie būs, Madonas novada pašvaldības kultūras darba organizators Jānis Kļaviņš dziļdomīgi klusē un pagaidām tos neatklāj, vien nosaka – atnāciet un visu paši redzēsit!
Jāpiebilst, ka gadatirgus tradīcija Madonas pilsētas vēsturiskajā tirgus laukumā tika iedzīvināta pagājušajā gadā, kad, sākot ar septembri, tie tika rīkoti katru mēnesi līdz Ziemassvētkiem, bet tad ziemas mēnešos sekoja pārtraukums.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto