Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Atgriežas 1. līgā

Redakcija

Autors • 22.08.2007.

Atgriežas 1. līgā
Burtu lielums

Nu jau labu laiku ir noslēdzies 14. Latvijas čempionāts florbolā, kurā veiksmīgi startēja arī Madonas florbola komanda, kas izcīnīja tiesības šosezon piedalīties 1. līgā.
Tiesa, šī iespēja tika izcīnīta ne bez grūtībām, jo čempionātā pēdējās spēles tika aizvadītas ļoti saspringti, un zaudējumi mijās ar uzvarām (sešās spēlēs 3 uzvaras un 3 zaudējumi). Līdz pat pēdējām brīdim arī nebija zināms, vai madonieši šosezon spēlēs 1. līgā, vai arī būs jāpaliek 2. Šobrīd šis jautājums, par laimi, vairs nav aktuāls, un komanda var gatavoties startam 1. līgā, kas ir otra spēcīgākā florbola līga Latvijā.

Jāatzīst, ka, atskatoties uz 2. līgas mačiem, Madonas florbola komanda, par spīti veiksmīgajam gala iznākumam, nevar justies pilnībā apmierināta, jo ir virkne trūkumu gan komandas, gan spēlētāju individuālajā darbībā. Ja analizē komandas spēli florbola laukumā, tad jāsaka, ka vismazākās bažas rada uzbrukums. Komanda gūto vārtu ziņā (132 vārti 16 spēlēs) atradās otrajā vietā, piekāpjoties vienīgi 2. līgas uzvarētājiem Irlavai/Telms, kuru madoniešiem savās mājās vienu reizi izdevās pārspēt. Edgars Zass, Renārs Vārsbergs, Reinis Zdanovskis, kā arī pārējie uzbrucēji gādāja par augstu rezultativitāti uzbrukumā (precīzu spēlētāju statistiku nav iespējams sniegt, jo Florbola savienība 2. līgā šos datus neapkopo). Protams, dažās epizodēs atsevišķiem spēlētājiem var pārmest necīnīšanos līdz galam vai arī aizraušanos ar individuālu spēli, taču kopumā uzbrukums nebija tā vieta, kas komandā klibotu. Savu vārtu drošība bija komandas vājais punkts visas sezonas garumā. Ielaisto vārtu ziņā (130 vārti) Madonas florbola komanda atradās otrajā vietā no beigām. Vēl vairāk vārtu bija ielaiduši vienīgi grupas pastarīši – komanda Ekstra, kas spēlēs 16 spēja izcīnīt tikai vienu uzvaru. Lielais zaudēto vārtu skaits ir visas komandas kompleksa problēma. Uzbrucējs noslinko, aizsargs nenosedz pretspēlētāju, bet vārtsargs nav izvēlējies pozīciju vārtos, un vārti zaudēti. Komandai grūti sokas arī ar standartsituāciju izspēli, gan kā pozicionāli spēlēt nevienādos sastāvos, gan kā nostāties soda metienu izspēlei, taču šīs ir lietas, kas varētu uzlaboties, komandai labāk saspēlējoties, jo iepriekšējā sezonā komandas sastāvs uzbrukuma, kā arī aizsardzības spēlētāju virknējuma, gan traumu, gan spēlētāju individuālās attieksmes ziņā mēdza mainīties.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.08.2007.

Autore: EGILS KAZAKEVIČS

GATA GAILUMA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px