Aizvakar Lazdonas pamatskolas skolēni piedalījās Meža dienu pasākumā – sakopšanas talkā. Skolēni sakopa valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" atpūtas vietu pie Vadzola ezera, salasīja sadzīves atkritumus gar ceļmalām Smeceres silā.
Tā jau ir tradīcija, ka katru pavasari Meža dienu ietvaros mežinieki kopā ar Lazdonas pamatskolas talciniekiem sakopj Vadzola ezera apkārtni. 15. aprīlī Meža dienu talkā piedalījās Lazdonas pamatskolas 5., 6. un 7. klases skolēni, kas sadarbībā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem pārstaigāja VAS "Latvijas valsts meži" teritoriju Smeceres silā, ceļu, kas ved uz Vadzola ezeru, un melnajos atkritumu maisos savāca visu, kas neiederas zaļajā pasaulē.
– Šeit ir valsts meža masīvs, tāpēc salasām to, ko neapzinīgi atpūtnieki ir izmetuši dabā. Vērojums gan ir tāds, ka ar katru gadu, kopjot ceļmalas, atkritumu, ko salasīt, kļūst arvien mazāk. Mēs pa ceļu nogājām lielus gabalus, bet neredzēja tādu bardaku, kāds bija pirmajos meža sakopšanas talku gados. Ir jau joprojām izmestas plastmasas pudeles, čipsu iepakojumi, dažādi papīri, bet nav vairs tik daudz atkritumiem pilnu maisu, cik bija sākuma gados. Nav vairs tās "mantības", kas bija speciāli atvesta uz mežu un izgāzta, ieskaitot salauztas mēbeles, vecas kurpes un nolietotus katliņus. Bija gan vienā vietā izgāzti nevajadzīgi celtniecības materiāli.
Varbūt savu lomu spēlē kampaņas (meža talkas ar Cūkmena piedalīšanos), daudzi kļuvuši apzinīgāki, varbūt iemācījušies atkritumus izmest tiem paredzētajās vietās. Pa dziļo ziemu arī te nebrauca, bet pavasara pikniki vēl tikai sāksies, – konstatēja Madonas mežniecības mežsargs Vilnis Trops.
– Madonas mežniecība ir lielākā mežniecība tuvākajā apkārtnē, tā izveidojās, apvienojoties trim mežniecībām – Lazdonas, Kalsnavas un Aronas, kas ir gandrīz novada robežās (neietilpst Barkava un Dzelzava). Līdzīgi Meža dienu pasākumi notiek arī citos pagastos, piedaloties arī mežniecības ļaudīm.
Mežsargs piebilda: – Manuprāt, talkas ir laba tradīcija, jo, ja iemācās strādāt un kopt vidi jau no bērnības, skolas gadiem, attieksme būs pavisam cita – izauguši lieli, šie cilvēki nemetīs pudeles un papīrus, kur pagadās, bet savāks un aizvedīs uz atkritumu tvertni.
Talkas noslēgumā visi cienājās ar ugunskurā ceptām desiņām, ko sagādāja VAS "Latvijas valsts meži".
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto