11. aprīlī Madonas mūzikas skolas Laimas zālē notika Madonas novada vokālo ansambļu skate.
Skatē piedalījās 13 Madonas novada vokālie ansambļi: senioru sieviešu vokālais ansamblis „Sendienas", senioru sieviešu vokālais ansamblis „Mārtiņrozes", sieviešu vokālais ansamblis „Mežābele", sieviešu vokālais ansamblis „Harmonija", Praulienas sieviešu vokālais ansamblis, sieviešu vokālais ansamblis „Lira", sieviešu vokālais ansamblis „Salve", sieviešu vokālais ansamblis „Variants", sieviešu vokālais ansamblis „Sonante", sieviešu vokālais ansamblis „Vīzija", Madonas vīru vokālais ansamblis „Madona", vīru vokālais ansamblis „Kalsnava", Sarkaņu jauktais vokālais ansamblis un Lubānas novada kultūras nama jauktais vokālais ansamblis „Naktsputni".
Kolektīvus vērtēja Madonas koru apriņķa virsdiriģents Ārijs Šķepasts, vokālā pedagoģe, kordiriģente Anita Melnupa un Madonas novada domes kultūras darba speciālists Jānis Kļaviņš. No 14 ansambļiem trīs kolektīvi – Kalsnavas vīru ansamblis „Kalsnava" (vadītāja Marita Vaivode), sieviešu vokālais ansamblis „Variants" no Dzelzavas (vadītāja Dace Kalniņa) un sieviešu vokālais ansamblis „Sonante" no Bērzaunes pagasta (vadītāja Rita Briņķe) – ieguva 1. pakāpi. Pārējie kolektīvi tika novērtēti kā 2. pakāpes ansambļi.
Reģionālās skates kolektīviem šogad nenotiks, Ogrē plānots vokālo ansambļu salidojums. – Novada skate bija domāta tāpēc, lai paši zinātu, kādā līmenī kolektīvi strādā, un lai nezustu profesionalitāte, – komentē Madonas novada pašvaldības kultūras darba speciālists Jānis Kļaviņš. – Daudzi novadi šajā finanšu situācijā no skatēm ir atteikušies, mēs tomēr uzskatījām, ka skates ir svarīgas, un tās organizējām.
Autore: INESE ELSIŅA