Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Radošajos darbos — daļiņa no sirds

Redakcija

Autors • 14.04.2010.

Radošajos darbos — daļiņa no sirds
Burtu lielums

Ošupes pagasta Degumnieku pamatskolas skolēni piedalās zīmējumu konkursos un radošo darbu izstādēs arī ārpus skolas. Vairāki darbi pārstāv Degumnieku pamatskolu radošo darbu konkursā "Krāso! Sūti! Svini!" Rīgā.

Lai cik jauki un radoši ieinteresēti arī būtu mūsu skolas skolēni, daudzas idejas tā arī paliktu nepiepildītas, ja blakus viņiem nebūtu laba skolotāja.

Mums Degumnieku pamatskolā ir veicies ar kādu īpašu cilvēku – skolotāju Māri Šķēlu. Daļa viņa sirds jau pieder Degumnieku pamatskolas audzēkņiem, vadot vizuālās mākslas, mājturības stundas un mākslas studiju "Saules pinums".

Pierādījums tam, ar kādu mīlestību un atdevi Māris strādā ar mūsu bērniem, ir skolēnu radītie mākslas darbi. Ar tiem viņi var piedalīties izstādē ne tikai skolā, bet arī iziet "tautās".

Zīmēšanas konkursā Rīgā ar sentimentālu gleznu "Priecīgās Lieldienas" piedalās 7. klases skolnieces Lāsma Mikucka, Ieva Pliča, Alise Skurule un Inese Namsone.
Kaspars Dubrovskis no 7. klases izveidojis no koka ar dobumu oriģinālu putnu būri "Senču dziesminieks". Šis putnu būrītis ir īpašs ar to, ka tajā tika iezīmētas latviskās zīmes – Laimas skujiņas un Māras līklocis.

Savukārt Guntars Plešs no 9. klases izveidojis mūzikas instrumentu – ģitāru, kam dots nosaukums "Spēlēju, dancoju visu savu mūžu".

Kā pastāstīja skolotājs Māris, Guntars ir apdāvināts zēns – dzied, spēlē ģitāru un dejo deju kolektīvos. Viņš darbā ielika savu iekšējo būtību.

Pirms mākslas konkursa darbi aizceļo uz izstādi, aicināju skolotāju Māri Šķēlu pastāstīt par paveikto.

– Kokgriezumi tiek darināti, izmantojot kārtīgu, labu kokgriezēju. Strādājam ne tikai ar koku, bet arī ar metāla kalumiem. Izstādē būs aplūkojami gan stundās, gan studiju nodarbībās tapušie darbi. Skolēni ir radoši un aktīvi, katru mirkli tver ar iedvesmu.

Visi mākslas darbiņi ir radīti no sirds, lai dāvātu prieku sev un citiem.

Skolēni bieži vien apgalvo, ka nemāk vienu vai otru lietu, bet vajag vismaz pamēģināt. Galvenais, lai patīk tas, ko dari, un arī tad var tapt māksla. Radošas aktivitātes dod brīvības izjūtu, atņem garlaicību un attīsta fantāziju, – uzskata radošais skolotājs Māris Šķēls.

Piedaloties izstādē un konkursā, kā mērķis un uzdevums ir atspoguļot skolēnu mākslas darba īpašo raksturu un apjomu, kādu iegulda, Degumnieku pamatskolas skolēni ir labi pastrādājuši.

Rezultāts ir lieliski izdevies, un šos mākslas darbus varēs apskatīt gan Madonā, gan Rīgā.

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px