Ir skaistas pavasara dienas sākums – kad no rīta zemes virsējā kārtiņa sastingusi un ar nelielu salnu pārsegta. Saulīte vēl nav redzama. Visa brāļu Jurjānu memoriālā muzeja „Meņģeļi" teritorija ir ietīta miglā.
Ir 8. aprīļa rīts, kad paredzēta muzeja „Meņģeļi" teritorijas sakopšanas talka. Jau agri, ap pulksten 9, muzeja sētā ierodas paši gaidītākie talcinieki – Madonas valsts virsmežniecības Ērgļu mežniecības trešās Pulgošņa apgaitas mežsargs Aigars Asarītis ar saviem mežsargiem Aināru Ērgli un Zinti Āboliņu-Ābolu. Muzeja „Meņģeļi" darbiniece Kristīne Lūse kopā ar mežsargiem apstaigā muzeja teritoriju un novērtē, kuri koki var radīt draudus muzeja ēkām, apmeklētājiem. Kopīgi tiek nolemts nozāģēt trīs kopā saaugušās kļavas ar tukšiem vidiem pie staļļa ēkas un liepu pie pirtiņas, kurā pirms dažiem gadiem iespēra zibens.
Mums pievienojas Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumā „Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība" iesaistītie cilvēki no Ērgļu novada pašvaldības, kā arī muzeja draugi un brīvprātīgie palīgi.
Šajā dienā padarīts tika daudz – nozāģētie koki tika sazāģēti (tādā veidā muzejs tika pie malkas kādam laiciņam), malka aizstumta un ielikta šķūnī, zari un lapas sagrābtas. Par jaunām mājvietām „Meņģeļos" tagad varēs priecāties putni, jo tika pielikti jauni putnu būrīši, ko darinājuši Ērgļu vidusskolas skolēni skolotāja Sergeja Sipčenko vadībā.
Pēc labi padarīta darba bija pelnītas pusdienas, ko baudījām muzeja pagalmā. Ārā pie galdiņa tika arī dzerta „Meņģeļu" pļavās lasītā tēja, izbaudīta skaistā pavasara diena, kam par godu sāka pat spīdēt saulīte.
Uz turpmāku sadarbību un liels paldies visiem, kas piedalījās! Gaidām ciemos!
Autore: KRISTĪNE LŪSE,
brāļu Jurjānu memoriālā
muzeja „Meņģeļi"
vadītājas vietas izpildītāja