Madonas cīņas mākslu entuziastiem 27. marts bija notikumiem piepildīta diena – vienā dienā noritēja gan ikgadējais eksāmens džiu-džitsu Valmierā, gan kikboksa sacensības Priekuļos.
Nācās vienas dienas laikā mērot garos Vidzemes ceļus un paspēt visur, ko Madonas cīnītāji arī veiksmīgi izdarīja. Valmierā eksāmenus pieņēma Latvijas Džiu-džitsu federācijas prezidents Sergejs Kolmakovs (8. dans). Viņam vienīgajam Latvijā ir tik augsta josta. Viņš atestēja madonieti Lauru Beļajevu, kas nokārtoja dzeltenās jostas eksāmenu (8. kju), kas ir par vienu pakāpi augstāk, nekā sākotnēji bija cerēts. Tāpat pārsteidza arī mazie cīnītāji Renārs Krūmiņš (6 g.) un Uvis Akmentiņš (7 g.), kas sekoja Lauras pēdās un pakāpās par divām jostām augstāk. Arvis Kļaviņš (7 g.) savukārt pārsteidza pat S. Kolmakovu un nokārtoja uzreiz oranžās jostas eksāmenu (6. kju), zibinot kājas pa gaisu un izpildot savam vecumam neparasti stiprus sitienus. Rezultāts tālu pārsniedza trenera cerības, par ko ir sevišķi liels prieks.
Kikboksa sacensībās Priekuļos no Madonas piedalījās septiņi cīnītāji jaunieši un viens seniors. Lai arī sniegums nebija tik spīdošs, kā eksāmenos Valmierā, cīnītāju izaugsme ir nenoliedzama. Daži puiši, kas bija trenējušies tikai divus mēnešus, parādīja labu aizsardzību un pret tehniski stiprākiem pretiniekiem turējās gods godam. Viens no iesācējiem – Roberts Kļaviņš – pat pamanījās uzvarēt savā cīņā. Kārlis Leimanis pat pēc trešā nokdauna atteicās pārtraukt cīņu, kas liecina par cīnītāja raksturu, bet pēc amatieru noteikumiem cīņa tāpat jāpārtrauc. Nauris Broks bija pārliecinoši vadībā pirmajā raundā, aizsūtot pretinieku nokdaunā, bet otrajā un trešajā raundā pats nonāca analoģiskā situācijā, rezultātā – cīņa zaudēta. Jāatzīmē, ka šajā reizē Naura tehnikā bija manāms progress, pazudusi spriedze, kas iepriekš neļāva strādāt efektīvi. Visiespaidīgākais sniegums tomēr bija mūsu veterānam Normundam Šneideram, kas uzsāka treniņus pirms pieciem mēnešiem četrdesmit divu gadu vecumā. Viņa pretinieks bija 22 gadus vecs, 92 kg smags un augumā virs 1,90 m. Neraugoties uz to, Normunds cīnījās visus trīs raundus un parādīja, ka arī viņam ir cīnītāja raksturs. Andrejam Vītoliņam šī bija pirmā pieredze kā ringa tiesnesim, tiesājot desmit cīņas boksā un kikboksā, ar ko viņš veiksmīgi tika galā.
Līdz ar madoniešiem sacensībās piedalījās Smiltenes, Priekuļu un Limbažu cīnītāji. Apvienojot cīņas entuziastus Vidzemes reģionā, tika nolemts reģistrēt jaunu organizāciju "Vidzemes cīnītāju līga", kas nodarbosies ar cīņas sporta popularizēšanu un latviešu cīnītāju izaugsmes veicināšanu Vidzemes reģionā.
Autore: KRISTĪNE LĪCĪTE
Foto no personiskā arhīva