2009. gada oktobrī Ērgļu novada Jumurdas pagastā tika uzsākta jaunas saieta ēkas būvniecība. Būvniecības darbus veic SIA ,,CB", darbi rit pilnā sparā, un, ievērojot būvniecības tradīcijas, 25. martā tika svinēti ēkas spāru svētki.
Būvniecības procesā ir trīs svarīgas pieturvietas: pamatu likšana, spāru svētki un būves nodošana ekspluatācijā. Spāru svētki ir brīdis, kad pat ar celtniecības jomu nesaistīts cilvēks var novērtēt uzcelto un spriest par padarīto. To laikā būves īpašnieki un celtniecības darbu pasūtītāji izsaka atzinību celtniekiem par līdz šim paveikto smago darbu. Tā nu arī Jumurdā, jaunbūves jumta korē, kā jau pieklājas, bija uzlikts milzīgs skuju vainags, pašu celtnieku darināts.
Spāru svētku dalībniekus cienīgi sagaidīja meža darbu speciālisti – lācenīte Zemene un auditorfirmas „Trīs sivēntiņi" eksperts vilks Vitauts. Vilks jau bija veicis smalku būvniecības norišu analīzi, un celtnieki ieguva godam nopelnītu teicami padarīto darbu sertifikātu. Pateicības vārdus celtniekiem izteica arī Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs G. Velcis. Sirsnīgu paldies par Ērgļu novada domes sniegto atbalstu un ieguldījumu sen lolotu sapņu piepildījumam teica Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāja. Līdz ar novēlējumu, lai jaunajā ēkā būtu radoša un patīkama atmosfēra, pārsteiguma veltes celtniekiem bija sarūpējusi pagasta bibliotēkas vadītāja V. Birkenšteine un feldšerpunkta vadītāja B. Feodorova.
Lācenīte un vilks visiem pasākuma dalībniekiem bija sagādājuši meža virtuves cienastu. Tā nu Jumurdā tika pavadīta pavasara atmodas diena – cienājoties, runājoties un atkal cienājoties, kā arī ar gaišām cerībām domāts par jauno ēku. Lai celtniekiem saulainas dienas!
Autore: AGITA OPINCĀNE,
Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāja