Balvā par iegūto pirmo vietu Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē Madonas pilsētas 1. vidusskola saņēma ceļojošo kausu un Ls 1000 sporta inventāra iegādei, Kusas pamatskola par otro vietu ieguva ceļojošo kausu un Ls 800 sporta inventāra iegādei, Cēsu 2. pamatskola – Ls 600 inventāram.
Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes uzvarētāju apbalvošana skolu komandu vērtējumā notika 31. martā Rīgā, SIA "Latvijas Mobilais Telefons" centrālās ēkas konferenču zālē. Balvas pasniedza Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis, SIA "Latvijas Mobilais Telefons" prezidents Juris Binde un Vankūveras Ziemas olimpisko spēļu vicečempioni kamaniņu sportā Juris un Andris Šici.
Pie saviem sasniegumiem neapstāties un nokļūt līdz Olimpiskajām godalgām – to jauniešiem novēlēja gan olimpiādes organizatori, gan atbalstītāji.
– Mēs bijām tādi paši, kā jūs, un viss ir iespējams, – pārliecinoši teica Vankūveras Ziemas olimpisko spēļu vicečempioni Juris un Andris Šici, iedrošinot jauniešus.
Madonas pilsētas 1. vidusskola Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē saņēma 5 zelta, 5 sudraba un 1 bronzas medaļu. Jaunatnes ziemas olimpiādē medaļas, galvenokārt slēpošanā un biatlonā, saņēma Rinalds Kostjukovs, Nauris Biķernieks, Rūdolfs Kļaviņš, Raimo Vīgants, Emīls Ezerkalns un Kitija Auziņa.
Apbalvošanas pasākumā Rīgā piedalījās Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktors Romāns Ližbovskis, sporta skolotāja Elita Gusarova, Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes dalībnieki – Rinalds Kostjukovs, Nauris Biķernieks, Rūdolfs Kļaviņš un Emīls Ezerkalns. Vaicāts, kādas ir izjūtas, ceturto gadu pēc kārtas iekļūstot laureātu sarakstā, Romāns Ližbovskis sacīja: – Tas bija patīkams pārsteigums, kad saņēmām balvā 1000 latu. Nolikumā jau summa netika minēta, tāpēc prieks bija jo lielāks. Nemaz jau nav tik viegli izcīnīt 1. vietu, jo mums uz papēžiem min arī Kusas un Cēsu pamatskola.
Taujāts par to, kā domāts naudu izlietot, direktors atklāja: – Protams, ka sporta inventāra iegādei. Sporta skolotāji sanāks kopā un izlems, ko vajadzētu iegādāties.
Kusas pamatskola ar olimpiādē iegūtajām 5 zelta, 3 sudraba un 2 bronzas medaļām skolu kopvērtējuma tabulā ierindojās 2. vietā.
Kusas pamatskolas sporta skolotājs Gunārs Ikaunieks pateicās skolas sportistiem, kas medaļas palīdzēja izcīnīt: Tomam Tipainim, Arvim Burķītim, Anetei Kaparkalējai, Nikam Pļaviņam, Nikam Siliņam, Sendijai Prauliņai, Atim Valdbergam, Ivo Bēziņam, Agritai Caunei.
Uz jautājumu par to, kā vērtē saņemto balvu un kāds sporta inventārs būtu nepieciešams, Gunārs Ikaunieks atbildēja: – Naudas balva ir jūtams atspaids skolai. Domāju, ka iegādāsimies ziemas sporta inventāru, lai skolā varētu visi slēpot.
Kā apkopojuši rīkotāji, Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē Ērgļos un Siguldā piedalījās 37 pilsētas un novadi, apvienojot 1073 dalībniekus no 110 skolām. Lielākais dalībnieku skaits bija distanču slēpošanā – 302, otrajā vietā – snovbords ar 232 dalībniekiem, trešajā – kalnu slēpošana ar 212 dalībniekiem.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
GUNĀRA IKAUNIEKA foto