Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonā uzstāsies grupa “Keksi”

Redakcija

Autors • 31.03.2010.

Madonā uzstāsies grupa “Keksi”
Burtu lielums

Sākot ar 26. martu, grupa „Keksi" dodas savā pirmajā koncerttūrē pa Latviju, Madonas kultūras namā piestājot 9. aprīlī.

Sadarbības rezultātā ar lietuviešu dziedātāju Aļģirdu Šuminsku grupa „Keksi" ir sagatavojusi jaunu programmu, par kuru saņēmusi plašu publikas atzinību.

Grupu kā līdz šim vada leģendārais Latvijas mūziķis Aleksandrs Sircovs, saukts arī par Muraveju. Muravejs ir zināms katram Latvijas mūziķim, un Madonas novadā Aleksandru Sircovu esam iepazinuši kā vienu no „Ģitāristu sesijas" balstiem.

Koncertā „Muzikālais skudrupūznis" kā vienmēr skanēs tikai dzīvā mūzika. Piedalīsies viesi: dāmu rokgrupa „G-point", par publikas izklaidēšanu mutvārdos atbildīgs Kaspars Upacieris (Ufo).

– Programmas profils ir klasiskais rokenrols, – laikrakstam stāsta madonietis, grupas „Keksi" ģitārists Juris Skrajāns. – Jau vairāk nekā gadu ar mums sadarbojas lietuvietis Aļģirds Šuminsks, kas Lietuvas publiskajā telpā sevi gan īpaši neafišē. Viņam ir liela skatuves pieredze, 10 gadu strādājis Dubaijā, Arābu Emirātos. Katru dziesmu, neatkarīgi no publikas daudzuma, Aļģirds Šuminsks izdzīvo ar sirdi. Strādā ar pilnu atdevi un ir ļoti atraktīvs.

– Viņu noteikti vajag redzēt dzīvajā, – zinot par mūziķa uzstāšanos televīzijas šovā „Koru kari 2", piebilst Juris Skrajāns, – Aļģirds ļoti augstvērtīgi interpretē mūziku. Tā kā „Keksi" bieži brauc spēlēt uz Palangas mūzikas klubu „Vandenis", izdzirdot viņu pirmo reizi, nevarējām pat paspēlēt, jo skatījāmies uz mūziķi kā uz pasaules brīnumu. Aļģirds Šuminsks ikdienā ir kluss cilvēks, nodarbojas ar bitēm, bet uz skatuves pārvēršas par izteiktu līderi. Publika ir neslēptā sajūsmā.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies grupa „Keksi", kolektīvam ir savs solists un talantīgs pianists – Romāns Vendiņš. Romāns mācījies Alūksnes mūzikas skolā, pēc tam Cēsu mūzikas koledžā, kur arī iepazinies ar Aleksandru Sircovu.

Uz jautājumu, cik ilgi grupā „Keksi" spēlē Juris Skrajāns, muzikants stāsta: – Jūnijā būs 2 gadi, kopš darbojos grupā, bet „Keksi" pastāv jau 13 gadus. Sākumā ienākšana bija pasmaga, cits profils mūzikai, kas jāspēlē, un ļoti daudz programmu. „Keksi" var piedāvāt vairāk nekā 10 programmu, absolūti atšķirīgus koncertus. Pateicoties menedžera Rafaila Balkina darbam, sastrādājamies ar vadošajiem Latvijas solistiem: Lindu Leen, Intaru Busuli, Normundu Rutuli, Mariju Naumovu, Ievu Kerēvicu, Ingu Pētersonu. Es pats „Keksos" šobrīd jūtos perfekti.

Taujāts par citiem projektiem, Madonas muzikants atklāj: – Grupa „Bumerangs", kurā spēlēju, raksta disku, tajā būs 14 agrāk nepublicētas dziesmas. Ieraksts top divās studijās: Madonā, Sandra Sproģa studijā un studijā Valgā. Grupai „Austrumkrasts" uzplaukuma brīdis ir vasara – laiks, kad notiek Bauskas kantri festivāls. Līdz ar to šobrīd visvairāk esmu nodarbināts grupā „Keksi". Nav viegli, bet bauda spēlēt orķestrī, kurā uz skatuves ir 9 cilvēki.

Kad ierunājamies par citām Rock & Roll grupām Latvijā, kas muzicē grupas „Keksi" līmenī, Juris Skrajāns atzīmē divas vienības: Pita Andersona vadīto mūziķu sastāvu un grupu „Latvian Blues Band", kas ir Eiropas labākā blūza grupa. „Pitam ir mazs sastāvs, to nevar salīdzināt ar „Keksiem", lai gan nenoliegšu, ka viņš ir profesionāls un cienījams mākslinieks no matu galiem līdz papēžiem."

Biļetes uz grupas „Keksi" koncertu, kas notiks 9. aprīlī Madonas kultūras namā, var iegādāties iepriekšpārdošanā Madonas kinoteātra „Vidzeme" kasē.

Autore: INESE ELSIŅA

Foto no arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px