Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Atklāj “Ģitāristu sesiju 2010”

Redakcija

Autors • 29.03.2010.

Atklāj “Ģitāristu sesiju 2010”
Burtu lielums

Vakar Madonas kultūras nama zālē tika atklāta 13. ģitāristu sesija, kas jaunajiem ģitāristiem, vokālistiem un bundziniekiem no visas Latvijas sniegs iespēju piedalīties neakadēmiskās lekcijās, atraktīvās nodarbībās un piecu dienu laikā rosinās veidot dažādus muzikālos projektus, lai sesijas noslēgumā tos parādītu koncertpublikai.

Šogad sesijas laikā iecerētas 25 meistarklases, 10 koncertu, vakaros dalībniekiem tiks organizēti konkursi, kuros tie varēs izcīnīt vērtīgas balvas. Meistarklases un seminārus vadīs jau sevi apliecinājuši mūziķi: Mārcis Auziņš, Ingars Viļums, Aleksandrs Sircovs, Ingus Feldmanis, Aigars Māls, Jānis Kalniņš, Andris Jeziks, Karīna Tropa, Jolanta Gulbe, Laimis Rācenājs, Valters Sprūdžs, Rihards Fedotovs, Kaspars Ansons, Einārs Cintiņš, Igors Kadoļčiks, Raimonds Skuruls, Ritvars Šakals, Aleksandrs Fjodorovs, kā arī mūziķi no Anglijas, Norvēģijas, Krievijas.

2. aprīlī sesijas ietvaros notiks tehnoloģiju seminārs „Skaņa un Gaisma 3", uz ko tiek aicināti pasākumu rīkotāji kultūras namos, skaņas un gaismas tehniķi, jo speciālistiem ir svarīgi pārzināt tehnoloģiju iespējas un to pielietošanu.

Atklājot sesiju, pasākuma organizators Imants Pulkstenis uzsvēra, ka ekonomiski spaidīgos apstākļos, kādi Latvijā šobrīd ir daudziem, uz sesiju ieradušies ap 100 interesentu. Dalībnieku skaits tātad nav sarucis, kopumā kopš 1998. gada „Ģitāristu sesiju" apmeklējuši 825 dalībnieki. – Attīstīt sevi garīgi ir vairāku paaudžu darbs, man prieks, ka arī jūs esat iesaistījušies šajā misijā! – klātesošos cildināja organizators.
Rūdolfs Dambrovs no Lizuma laikrakstam atklāja, ka „Ģitāristu sesijā" piedalās atkārtoti, šogad līdz ar viņu atbraukušas arī abas māsas. – Vērtīgākais šajā pasākumā ir iespēja redzēt to, kas notiek uz lielās skatuves, saprast, kā Latvijā top lielā mūzika, – minēja dalībnieks.

Tā kā sesijas mācekļi vecuma ziņā ļoti atšķiras, atklāšanā tika sveikts jaunākais pārstāvis – 3 mēnešus vecais Alberts, kas kopā ar abiem vecākiem uz sesiju ieradies no Rīgas. Savukārt cienījamākais sesijas dalībnieks gadu ziņā ir meistars Vilnis Auziņš no Cēsīm, kas pārējiem neslēpa savu kredo – mācīties nekad nav par vēlu.

Viens no dalībniekiem, kas sesijā pārstāv Madonas reģionu, ir vienpadsmitgadīgais Pēteris Āboltiņš no Cesvaines. Kā laikrakstam pastāstīja puiša vecmāmiņa, mazdēls spēlē bungas, mūzikas skolā apgūst čellu un klavieres. – Mazmeita arī vēlējās būt sesijas dalībniece, viņa spēlē vijoli, klavieres un basģitāru, diemžēl gatavojas deju skatei, tāpēc uz sesiju netika, – skaidroja Rasma Melbārde.

Madonas novada domes vārdā dalībniekus sveica pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Daiga Ābola. Viņa pauda sajūsmu par atbraukušajiem jauniešiem un spilgto aktivitāti Madonā. „Jūs esat īpaša tauta, ko vieno mīlestība uz mūziku. Madonas novads priecājas par Imantu Pulksteni, kam trīspadsmito gadu izdevies sapulcināt jauniešus pieredzes apmaiņai un zināšanu atdevei. Novēlu, lai jums patīk Madonā, lai piecas dienas ir piesātinātas ar idejām, draudzību un izdošanos!"

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px