Pavasaris ir atnācis ar siltu sauli, ar putnu dziesmām, ar nebēdni lietutiņu, ar tikai pavasarim raksturīgo smaržu.
Pavasaris – tas ir Lieldienu laiks, kad pūpoliņi smaida, izlīduši no miega segas, kad vistiņas sarosās uz oliņu dēšanu, kad zaķis ņem rokās lielo grozu un dodas pie bērniem.
Tādi mīļi un jauki zaķīši 26. martā ciemojās sociālās aprūpes centrā „Kastaņas". Kopā ar viņiem – biedrība „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums", kas jau ceturto reizi ir pavasara viesis šajās mājās. Allaž savs draugu pulciņš līdzi, lai jautrāk, lai līksmāk. Šoreiz zaķīši bija Ērgļu vidusskolas 3. klases skolēni un viņu skolotāja Liena Bukovska. Mazie draiskuļi prata deklamēt Lieldienu dzejoļus un tautasdziesmas, brīnišķīgi ieskandināja pavasari ar flautiņas skaņām, gāja rotaļās. Tad ieradās pats lielais Lieldienu zaķis ar pūpoliem, raibām oliņām un laba vēlējumiem. Mazie zaķēni atklāja, ka zina tik daudz ticējumu par Lieldienām, arī mīklas bija mazo pūrā. Kopā ar lielo zaķi mazie apsveica katru „Kastaņu" iemītnieku ar raibu, pašu krāsotu Lieldienu oliņu un mazu, mīļu un saulainu apsveikumu.
Pēc zaķēnu priekšnesuma noritēja jauka muzicēšana ar Ērgļu akordeonistu Uldi Vabuli. Kopīgi dziedājām pavasara dziesmas, kā arī vecās, labās latviešu dziesmas, ko „Kastaņu" ļaudis tik labi zina – par bērnību, jaunību un mīlestību. Ir jauki pazust ikdienas pelēkumā, lai mūzikas skaņās uzņemtu spēku un enerģiju.
Kad dziesmas padziedātas un kājas izlocītas kopā ar zaķēniem, un radīta svētku noskaņa, tad atliek Pūpolu svētdienā kārtīgi citam citu nopērt, lai veselība un spēks kaulos, un ar gaišu skatu gaidīt Lieldienas un ticēt, ka varbūt vēl kāds zaķītis atnāks īstajā dienā – Lieldienās.
Lai „Kastaņu" ļaudīm un darbiniekiem Lieldienu gaisma sirdī, lai veselība un ticība!
Autore: ZINTA SAULĪTE,
biedrības „Rūdolfa Blaumaņa
kultūrvēsturiskais mantojums"
priekšsēdētāja
AUTORES foto