Nākamnedēļ, kad skolās valdīs pavasara brīvlaiks, Madona kļūs par Vislatvijas jauniešu pilsētu. Kā ierasts jau daudzu gadu garumā, skolēnu pavasara brīvdienās Madonā notiek „Ģitāristu sesija".
„Ģitāristu sesijas 2010" ietvaros pie mums ieradīsies arī lieliskais ģitāras virtuozs no Sanktpēterburgas – Aleksejs Liapko. Pērn viņš uz Latviju neatbrauca, tāpēc šoreiz ir jo īpaši gaidīts.
Aleksejs Liapko pasniegs meistarklases sesijas dalībniekiem, kā arī iepriecinās ar savu spēli mūzikas gardēžus. Koncerti Madonas kafejnīcās allaž ir bijis kas īpašs sesijas satelītinteresentiem. Daudzos no tiem nācies pabūt arī man, un atmosfēru meistaru koncertos varu raksturot vien ar Džona Apdaika teikto – „es sēžu, no vērīguma teju sastindzis, pieplacis bezgalības malai".
Aleksejs Liapko nāk no Ukrainas. Beidzis Novosibirskas mūzikas vidusskolas mežraga klasi. Ar gadiem ilgu treniņu palīdzību izkopis savu unikālo ģitārspēles tehniku. Latvijā muzicējis ar Olgu Pīrāgu, Gunāra Rozenberga bigbendu, bijis Laimas Vaikules pavadošajā sastāvā. 80. gados strādājis par privātskolotāju un vienlaicīgi apguvis labākos ģitārspēles paraugus Vācijā un Spānijā. Kopš 1999. gada dzīvo Sanktpēterburgā.
– Aleksejs ir izdevis 2 diskus, un vienā no tiem – „Shaman" – ir iekļauta latviešu tautas dziesma „Pūt, vējiņi" paša virtuoza apdarē, – uzsver „Ģitāristu sesijas" organizators Imants Pulkstenis. – Aleksejs var improvizēt par jebkuru pasaules melodijas tēmu, viņš pašreiz ir viens no labākajiem ģitāristiem Krievijā.
Alekseja Liapko autorvakars notiks trešdien, 31. martā, pulksten 21 Madonas kafejnīcā „Kore". Kā informē pasākuma organizators, programmā skanēs Alekseja Liapko skaņdarbi, krievu balādes un pasaules tautu populāras melodijas virtuoza izpildījumā ar komentāriem un saviesīgām sarunām. Biļetes var iegādāties kafejnīcā „Kore", ieejas maksa – Ls 3,50.
Autore: INESE ELSIŅA