Šosestdien, 25. augustā, biedrības "Slow Food" rīkotajam "Lauku mielastam", kas norisināsies Madonas estrādē, jau pieteikušās vairāk nekā 40 zemnieku saimniecību un kooperatīvo sabiedrību no Madonas, Jēkabpils, Valkas, Valmieras, Cēsu, Bauskas, Talsu, Liepājas, Preiļu, Krāslavas, Ogres, Rīgas, Aizkraukles rajoniem.
"Lauku mielastā" piedalīsies bioloģiskās zemnieku saimniecības, kas ekoloģiskā vidē izaudzē pārtikas produktus, kafejnīcas, restorāni, kas prot pagatavot veselīgus ēdienus, kā arī visi, kam tas, ko ēdam, ir svarīgi.
Šogad svētki notiks trešo reizi, kad zemnieku saimniecības ar pilniem vezumiem savos dārzos un sētās izaudzētā – vislabākās un veselīgākās produkcijas, brauks uz Madonu.
Biedrības "Slow Food" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Rītiņš sola, ka Madonā 25. augustā tik tiešām būs īsts "Lauku mielasts".
Kā svētku gatavošanās sakarā, ziņo biedrības priekšsēdētāja vietniece Vanda Davidanova, kafejnīcas un restorāni gatavos visdažādākos ēdienus. Būs Bukstiņa biezputra ar speķa mērci, sklandrauši, sami, līdakas zosis, pīles, baloži, tītari, truši, sivēni, šitake sēnes…
– Biedrība "Slow Food" pateicas ģenerālsponsoram a/s "Limbažu piens" un madoniešiem – a/s "Lazdonas piensaimnieks", restorānam "Efeja", personīgi Elvīrai Utinānei, apdrošināšanas kompānijai "Balta" un personīgi Aijai Eglītei, a/s "Latvijas Krājbanka" un personīgi Rudītei Dzenei.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.08.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ