MĀRCIENAS pagastā, tāpat kā visā Latvijā, šodien tiek pieminētas mūsu tautas traģiskās vēstures lappuses, kad šajās marta dienās pirms 61 gada daudziem jo daudziem sākās Golgātas ceļš uz Sibīriju.
– Kā katru gadu mēs rīkojam atceres brīdi pie piemiņas akmens, kas atrodas pie Mārcienas stacijas, jo tieši no šejienes gan Mārcienas, gan apkārtējo pagastu ļaudis tika sadzīti lopu vagonos un devās pretim nezināmajam. Pasākumā piedalīsies Mārcienas pamatskolas audzēkņi, katru gadu esam sūtījuši ielūgumus arī mūsu pagasta politiski represētajiem, taču viņu paliek aizvien mazāk. Pagājušajā gadā, piemēram, uz piemiņas brīdi ieradās tikai viens no viņiem, toties bija atbraukuši arī Ļaudonas pagasta pārstāvji, jo arī daļa ļaudoniešu 1949. gada 25. martā tika izsūtīti no Mārcienas stacijas, – stāsta Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece.
Autore: BAIBA MIGLONE