Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Tīkami jaunumi Cesvaines bērnudārzā

Redakcija

Autors • 24.03.2010.

Tīkami jaunumi Cesvaines bērnudārzā
Burtu lielums

Šajās dienās vērienīgi darbi tiks uzsākti Cesvaines pirmsskolas izglītības iestādē – tiks siltināta ēkas fasāde, cokols, nomainīts jumts, daļa logu un durvju.

„Stara" pārstāvji Cesvaines pirmsskolas izglītības iestādē gan ieradās citu jaunumu dēļ – divās dārziņa grupās ir nomainītas mēbeles, un tas veikts par neplānoti iegūtiem finanšu līdzekļiem.

Laikraksts jau vēstīja, ka pilnsabiedrība „A. A. & Būvkompānijas", tuvojoties Ziemassvētkiem un gadumijai, katram no pieciem bijušajā Madonas rajonā izveidotajiem novadiem pasniedza 1000 latu lielu dāvinājumu. Cesvaines novada pašvaldība to nolēma novirzīt pirmsskolas izglītības iestādei, konkrēti – jaunu mēbeļu iegādei divās grupās.

Mēbeles tika pasūtītas firmai „Mebekom", ar ko jau izveidojusies laba sadarbība, tās tika izgatavotas, samontētas, un 18. martā iestāde rīkoja prezentācijas un pateicības pasākumu. Svētku mirklī piedalījās „A. A. & Būvkompānijas" vadītājs Arvīds Apfelbaums, Cesvaines novada pašvaldības vadītājs Vilnis Špats, iestādes audzēkņi un darbinieki.

Bērnudārza vadītāja Skaidrīte Aveniņa informēja, ka jaunas mēbeles ir nepieciešamas vēl divām grupiņām, šoreiz veicies pašiem mazākajiem – bērnudārza grupai, kur uzturas 1,5-2 gadus vecie, un 4-5 gadu vecuma grupiņai.

Aizkustinoši mīļi viesus sagaidīja vismazākie – audzinātāju Dzintras un Jolantas vadībā mazuļi dziedāja un dejoja, tā uzņēmējam sakot savu paldies par labiekārtoto vidi. Priekšnesumus bija sagatavojuši arī vidējās grupiņas bērni.

– Jaunās mēbeles iederas mūsu grupā, bērniem ir ērti pieiet pie plauktiem, paņemt rotaļlietas, tāpēc paldies firmai! – līdz ar bērniem priecājās audzinātājas. Viņas arī parādīja nokalpojušās mēbeles, ko Arvīds Apfelbaums novērtēja ar vārdiem „sociālisma sākums".

– Ja viss ies labi, uz Cesvaines bērnudārzu brauksim atkal, – uzzinājis, ka jaunas mēbeles nepieciešamas vēl divām iestādes grupiņām, teica Arvīds Apfelbaums. – Mēs, uzņēmēji, esam brīvi cilvēki un ar dāvinājumu šoreiz protestējām pret nesen īstenoto pašvaldību reformu. Gadu gaitā bija izveidota normāli funkcionējoša struktūra –
Madonas rajons, diemžēl reformas rezultātā tas tika izjaukts. Vēlējāmies palīdzēt visiem bijušā Madonas rajona novadiem, tāpēc sava tiesa tika katram. Kas attiecas uz sponsorēšanu, firma pamatā atbalsta sporta aktivitātes. Katru gadu šim mērķim atdodam 6 tūkstošus latu. Kopumā cenšamies ievērot teicienu „Ja gribi, lai nauda nāk, tā ir jāatdod". Un šis princips tiešām darbojas, to varu teikt no prakses.

Arvīds Apfelbaums piebilda, ka, lai gan šis gads nebūs tik spožs kā iepriekšējais, tomēr lielos vilcienos firmai klājas pieņemami, tāpēc ļoti iespējams, ka uzņēmums Cesvaines dārziņam varēs palīdzēt vēlreiz.

Viņš atcerējās, ka Cesvainē tika strādāts pie ūdenssaimniecības divām kārtām: firma „Santexo" izbūvēja ūdensvadu un attīrīšanas iekārtas.

– Ūdenssaimniecībai pievērsāmies 2005. gadā, Cesvainē apguvām pieredzi, pēc tam uzvarējām konkursos Ludzā, Rīgā un citās vietās.

Tā kā ar celtniecību šajos laikos iet grūti, specializācija uz ūdenssaimniecības sakārtošanu uzņēmumam palīdz noturēties un pelnīt.

– Cesvaines novadā strādāja firma „Santexo". Kopumā pilnsabiedrībā „A. A. & Būvkompānijas" esam 9 uzņēmumi, – precizēja uzņēmējs. – Tā kā esam vairāki, esam konkurētspējīgāki, vairāk pelnām un līdz ar to varam ar ienākumiem arī padalīties.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px