Līdz ar Ģertrūdes dienu (17. martu) pēc latviešu tautas ticējumiem pamostas kukaiņi un rāpuļi.
Šobrīd gan vēl nekas neliecina, ka dabā šie sīkie radījumi jau būtu modušies. Sniega sega vēl biezum bieza, aukstums arī neatkāpjas.
Taču Lazdonas pamatskolā, kas atrodas skaistajā Jurģkalnā, ceturtdienas pēcpusdienā valdīja īsti pavasarīga rosība. Uz Ģertrūdes dienai veltīto pasākumu maskās ieradās ne tikai skolēni, bet arī skolotājas: Mārīte – Bizmārīte, Inguna – Vabole, Inese – Zirneklis.
Lidojoši un rāpojoši kukainīši dažādās izpausmēs pildīja skolas zāli. Zīmēti un līmēti, plastilīnā un maskās atveidoti tauriņi, odi, mušas, jāņtārpiņi un neskaitāmas vaboles satikās mežmalā pie Bizmārītes. Kopīgi ievingrināja spārniņus un kājiņas, tad iepazīstināja ar sevi. Te izskanēja dzejoļi, mīklas, anekdotes, ticējumi un dziesmas par kukaiņu dabu.
Pret nopelnītajiem žetoniem galvenā Mārīte un Vabole izsniedza medaļas un balvas.
Kad visi kukainīši, priecīgi sagaidījuši biti, iesildījās rotaļā "Kas dārzā?", pēkšņi ieradās Zirneklis, kas nav nekāds kukainis – kāju par daudz! Zirneklis, protams, sāka taujāt par mušām. Satraukums ne pa jokam, taču viss beidzās laimīgi. Zirneklis bija labā noskaņojumā, tas tikai iepazīstināja ar sevi, palielījās ar saviem dotumiem un no sirds priecājās, ka var piedalīties kukaiņu pavasara ballītē, kas noslēdzās ar draudzīgu disenīti.
Autore: INESE RIEKSTA,
Lazdonas pamatskolas skolotāja
AUTORES foto