VARAKĻĀNU novadā 1949. gada 25. marta represijām veltīts piemiņas brīdis notiks ceturtdien pie piemiņas akmens Stirnienes stacijā pašā dienas vidū – pulksten 13.
– No šejienes pirms 61 gada daudziem jo daudziem apkārtējo pagastu iedzīvotājiem no Varakļāniem, Dekšārēm, Barkavas, Murmastienes sākās smagais krusta ceļš uz nezināmajiem Sibīrijas plašumiem. Pieminot šos notikumus, mums jau par tradīciju kļuvis katru gadu 25. martā sapulcēties šeit uz atceres brīdi, lai visi kopā pieminētu šos traģiskos mūsu pagātnes notikumus, – „Staram" pastāstīja Stirnienes tautas nama vadītāja Ieva Zepa. – Pasākuma dalībnieku vidū ir Stirnienes pamatskolas skolēni, apkārtnes ļaudis, pašvaldības pārstāvji. Šogad tajā piedalīsies Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša, bet pirms pagastu apvienošanās regulārs šī piemiņas brīža dalībnieks bija toreizējā Varakļānu pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Bārbals. Bērni vienmēr sagatavo priekšnesumus. Noliekam svecītes un ziedus. Klusā un apcerīgā noskaņā visi kopā pavadām mazus atceres mirkļus, un, tā kā visi tie bija Latgales ļaudis, kas no šejienes tika izsūtīti, bet Latgalē ir stipras ticības tradīcijas, pasākuma noslēgumā visi noskaitām lūgšanu par mūžībā aizgājušajiem „Kunga eņģeli". Pulksten 14 Stirnienes baznīcā sekos Marijas dienas dievkalpojums, kur arī tiks pieminēti visi represētie.
Autore: BAIBA MIGLONE