Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Tautas partijas rīcība

Redakcija

Autors • 19.03.2010.

Burtu lielums

Trešdien Tautas partija nolēma aiziet no valdības un turpmāk darboties opozīcijā. Viedokli, kā vērtē šādu Tautas partijas (TP) rīcību, lūdzu izteikt Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Ilzi Dreimani un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.

Aiziešana nebija negaidīta

– Manā skatījumā, Tautas partijas (TP) aiziešana no valdības nebija negaidīta. Iepriekš vairāki signāli par to liecināja. Es tomēr visu laiku cerēju, ka tas nenotiks, veselais saprāts un atbildība par valsti, to situāciju, kādā tā atrodas pašreiz, atturēs no šāda soļa. Īstenībā es to vērtēju kā ļoti populistisku gājienu un mēģinājumu norobežoties no problēmām. Iespējams, tas tiek darīts ar domu, ka priekšvēlēšanu laikā tas varbūt veicinās lielāku iedzīvotāju atbalstu. Katrā ziņā mana attieksme pret šo gājienu ir diezgan kategoriska, es to vērtēju negatīvi – kā tādu gļēvuma pazīmi un zināmā mērā arī bezatbildību, – uzsver Ilze Dreimane. – Es domāju, ka Dombrovska mazākumvaldībai līdz vēlēšanām tomēr izdosies noturēties, bet grūtības tai var sagādāt atsevišķu lēmumu pieņemšana. Šis gājiens vēlreiz parāda, ka lielākā daļa Latvijas politiķu nav spējīgi domāt par galveno uzdevumu – valsts attīstību un stabilitāti, bet tikai par sava mundiera spodrināšanu.

Palicējiem būs grūtāk

– Tautas partija ir aizgājusi, un tas droši vien ir likumsakarīgi. Palicējiem tagad būs grūtāk – kā nekā būs jāstrādā mazākumvaldībā. Kā var noprast, valdību gan neviens negrasās gāzt, nevienam nav īpašas intereses to darīt. Visi domā par Saeimas vēlēšanām, un katrs to dara ar saviem līdzekļiem, – atzīst Vilnis Špats. – TP aiziešanai ir gan pozitīvi, gan negatīvi aspekti. Pozitīvais ir tas, ka vairs nav, kas valdību šūpo, bet tā tomēr ir mazākumvaldība. Lai pieņemtu lēmumus, valdībai Saeimā būs nepieciešams arī opozīcijas atbalsts, jo tagad opozīcijai Saeimā ir vairākums. TP it kā būtu izdevīgi palikt opozīcijā un parādīt, ka viņi ir tie labiņie. Pozīcijā to izdarīt nevar. Partijām gan, manuprāt, būtu jāturpina „Jaunā laika", „Pilsoniskās savienības" un „Sabiedrības citai politikai" iesāktais apvienošanās ceļš. Lai arī es neesmu augstās domās ne par TP, ne arī Šlesera partiju, arī viņiem, manuprāt, vajadzētu iet kopā. Tad Latvijā būtu vairāki nopietni politiskie spēki. Citādi līdz šim apvienojās krieviskās partijas, bet latviskās partijas tikai šķēlās. Domāju, pienācis laiks, kad arī latviskajām partijām jāspēj vienoties.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px