Tuvojas pavasaris, un jau 51. gadu Latvijā notiks Mākslas dienas.
Mākslas dienu organizatori raksta: „Šoreiz par Mākslas dienu moto kļuvis Imanta Ziedoņa dzejolis par mums – domātājiem, darītājiem, rakstītājiem, kritizētājiem, romantiķiem, pragmatiķiem u. c. – dažreiz par daudz sevī noslēgtiem un norobežotiem. Sarunas trūkums vai pat neiespējamība starp cilvēkiem, kuru šķietami ir tik daudz, liek „nomest pieklājības spīdošo laku" un uzrunāt nejaušu garāmgājēju. Mēs gribam aicināt domāt par mākslas un sabiedrības dialogu. Par to, kāds tas varētu būt šobrīd un vai tas ir iespējams un nepieciešams. Vai ir tā, ka mākslinieks grib runāt un sabiedrība grib klausīties? Izstādes tēma ir saruna.
Pārmija ir izstāde par domu, skatu, ieskatu, attēlu, sajūtu un svārstību apmaiņu. Tā ir par runāšanu un spriešanu, klausīšanos un dzirdēšanu. Tā ir arī par jaunām trajektorijām un virzieniem, apmaiņas procesiem, par rezultātiem, ko dod sarunas."
Pašlaik tiek gaidīti pieteikumi izstādei, kas norisināsies „Rīgas mākslas telpā", ar gleznu, grafiku, zīmējumu, skulptūru, instalāciju, fotogrāfiju, videoinstalāciju vai ar ko citu, kas rosinātu uz sarunu.
Māksliniekus ar darbiem gaidīs 1. aprīlī „Rīgas mākslas telpā". Darbi izstādei tiks izvērtēti līdz 10. aprīlim, izstādes atklāšana iecerēta 13. aprīlī pulksten 18.
Savukārt Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs Mākslas dienas tiks atklātas 9. aprīlī ar Danutes Vēzes un vizuālās mākslas studijas „Ota" darbu izstādi. Šogad Madonas bērnu un jauniešu centra vizuālās mākslas studijai „Ota" aprit 10 gadu. No pirmsākumiem studiju vada skolotāja un māksliniece Danute Vēze. Iecerēts, ka Mākslas dienu gaisotni papildinās arī apgleznoti un dažādās citās tehnikās dekorēti krēsli. Šīs akcijas iniciatore Olita Šlesere sadarbībā ar Danuti Vēzi aicina krēslu pārveidošanā iesaistīties iespējami daudz vietējo mākslinieku.
Autore: INESE ELSIŅA