6. martā Sausnējā, muzeja „Līdumi" zālītē, atpūtas pēcpusdienā sanācām kopā parunāt par dzīvi, arī apskatīt muzeju.
Liepkalnes bibliotekāre D. Bikše bija parūpējusies par nelielu grāmatu izstādi, popularizējot veselīgu dzīvesveidu. Sausnējas bibliotekāre I. Grote iepazīstināja ar fragmentiem no A. Līces grāmatas „Mūsu mirdzēšanas laiks". Savukārt feldšere T. Kārkla dalījās iespaidos par nesen ar skolēniem pārrunātajiem jautājumiem – attiecībām ģimenē, paaudžu pēctecību, zēnu un meiteņu seksuālo audzināšanu. Viņas teikto par audzināšanas jautājumiem papildināja pedagoģe R. Kristvalde. Pagasta pārvaldes vadītāja L. Kārkliņa ar rūgtumu atzīmēja, ka naudas vara nomāc cilvēcisko, ka vecie ļaudis tiek morāli traumēti, tos pārvietojot no viena aprūpes centra uz citu, mazāk, bet šī problēma skar arī bērnus bērnunamos. Interesanti bija klausīties Madonas pilsētas maršruta autobusa vadītājas I. Zvirgzdiņas vērojumus par skolēniem – autobusa pasažieriem, par problēmām uz ielām un ceļiem, ko radījusi šī sniegiem tik bagātā ziema.
Pasākuma laikā mūs ar dziesmām priecēja bērnunama „Zīļuks" audzēknis Konstantīns. Puisis nesen piedalījies konkursā, ieguvis 1. vietu, nu jāpiedalās konkursa nākamajā kārtā. Solījām, ka viņa veiksmei turēsim īkšķus. Arī Konstantīnam bija daudz piebilstamā, kad sarunas skāra jauniešu tēmu.
Pasākuma gaitā atcerējāmies senus notikumus, reiz satiktus, labus cilvēkus. Līdz asarām smējāmies, kad L. Kārkliņa, V. Lele, I. Zvirgzdiņa un Dz. Balcere stāstīja par kauslīgiem gaiļiem, negantiem auniem un dziedošām cūkām. Malkojot tēju vai kafiju, izgaršojām daudzveidīgus veselīgus salātus. Ievērību izpelnījās Dz. Šmites ceptais divkāršais kliņģeris. Labi atpūtušies, pozitīvi uzlādēti, šķīrāmies, kad logos jau tumsa vakars.
Autore: ILGA KRONĪTE