Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Cits viedoklis par „Madonas namsaimnieku”

Redakcija

Autors • 04.03.2010.

Burtu lielums

24. februārī notikušajā daudzdzīvokļu māju vecāko, pārvaldnieku un apsaimniekotāju sanāksmē īpaši asa kritika tika vērsta uz SIA „Madonas namsaimnieks" un valdes locekli Guntaru Dzeni. Pārsvarā tika pārmesta augstā pakalpojumu cena attiecībā uz remontdarbu veikšanu, nesamazinātais atkritumu tarifs un citi. Gods godam Guntars Dzenis un viņa kolēģi centās atbildēt uz šiem jautājumiem.

Arī mēs, Raiņa ielas 39 un Raiņa ielas 37a mājas vecākās, piedalījāmies šajā sanāksmē, bet tik lielu kritiku nebijām gaidījušas. Esam pārsteigtas, ka citu māju vecākie „netiek galā" ar šo uzņēmumu. Izrādot abpusēju sapratni un cenšoties atrast kompromisa variantus, ir iespējams panākt daudzas lietas. Jā, piekrītam, ka termiņi reizēm nav tie labākie, remontdarbu veicējiem reizēm nav saprašanas, ka darbs jāpaveic kvalitatīvāk. Taču līdzīgi ir visos uzņēmumos, kas piedāvā pakalpojumus. Svarīgākā ir attieksme, kā rezultātā nonāk līdz kopējam mērķim. Arī pakalpojumu cenas ir samērā augstas, bet kāpēc tad kritizētāji neizvēlas, piemēram, kvalificētu līgumstrādnieku algošanu „Madonas namsaimnieka" sniegto pakalpojumu vietā? Tajā pašā laikā šis uzņēmums nekad nav atteicies samaksāt kaut vai uz pusi lētākam līgumstrādniekam par paveikto darbu. Protams, jāievēro konkrēti nosacījumi, ka gluži „no ielas" šo cilvēku paņemt nedrīkst, tam jābūt ar atbilstošu izglītību, sertifikātu un tamlīdzīgi. Arī mājas vecākajam visu laiku ir jāseko izpildāmajiem darbiem. Ja mājai izveidojušies parādi (konkrēti Raiņa ielai 37a šajā gadījumā), „Madonas namsaimnieks" nav atteicies veikt neatliekamos darbus arī uz parāda. Tāpat iespējami citi risinājumi, lai māju apsaimniekošanas izmaksas samazinātu. Mums arī nav nācies saskarties ar nelaipnību vai rupjību no šī uzņēmuma puses. Parasti viss tiek sīki izskaidrots, reālās izmaksas netiek slēptas. Žēl, ka netikām pie vārda sanāksmē, jo izklāstīto jautājumu klāsts un katras mājas problēmu iztirzāšana paņēma pārāk daudz laika, lai atcerētos arī par labas prakses piemēriem. Mēs tikai novēlam arī pārējiem māju vecākajiem, pārvaldniekiem veidot diskusijas ar šo uzņēmumu, panākot sev vēlamo rezultātu. Māju vecākajiem pat bez atlīdzības jābūt nomodā par savas mājas iedzīvotājiem. Bet māju iedzīvotājiem savukārt jābūt saimniekiem savās mājās, neatkarīgi no tā, ka tas ir visu kopīpašums. Var taču sīkos remontus, sniega tīrīšanu un tamlīdzīgi veikt pašu spēkiem. Ne vienmēr viss ir jāprasa tikai no mājas vecākā vai „Madonas namsaimnieka".

Mājas vecākās Raiņa ielā 39 Dace Rācene
un Raiņa ielā 37a Nataša Cibuļova

 

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px