4. martā pulksten 19 Madonas kultūras nama lielajā zālē notiks latviešu un citu tautu danču vakars.
Aicināti visi dancotgribētāji, kuriem patīk tautas mūzikas instrumentu skaņas un kuri grib izkustēties dažādos latviskos deju soļos.
Latvijā danču klubi darbojas jau labu laiku. Tiem ir piekrišana Rīgā, Cēsīs, Koknesē, Talsos, Jēkabpilī, Rēzeknē, jādomā, arī Madona nebūs izņēmums. Kas tad notiek danču klubos? Stāsta idejas iniciators Tālis Karlsons: – Danču spēlmaņi spēlē dažādas melodijas – gan latviešu tradicionālos gabalus, gan lietuviešu, igauņu un reizēm arī krievu, ukraiņu, baltkrievu melodijas. Dančus spēlē uz tautas mūzikas instrumentiem – vijolēm, ermoņikām, akordeona, dūdām, bungām un vēl citiem instrumentiem, protams, līdzās ir dancotāji. Pēc novērojumiem Cēsu danču klubā, vairāk nekā puse dejotāju ir skolu jaunieši, bet ierodas arī interesenti pāri trīsdesmit. Tātad uz dančiem dodas visu vecumu cilvēki, kas vien var pakustēties. Dančos ir draudzīga, brīva atmosfēra, sirsnīgas attiecības, vienkāršība un dabiskums.
Tālis pieļauj, ka arī Madonā ir tieši šādu danču dancotgribētāji, tāpēc tiek piedāvāta lieliska iespēja izlocīt kājas un izkustināt locītavas, dancojot un lecot dančus, kādus tos dejoja mūsu senči gan pirms simt gadiem, gan vēl nesenā pagātnē. Uz danču vakaru ieteicams vilkt ērtus apavus, lai nenoberztu kājas. Īpašu priekšzināšanu deju soļos var arī nebūt, jo viens deju pāris demonstrēs, kā konkrēto deju dancot. Galvenais ir laikā sākt un laikā beigt. Ieejas maksa – 50 santīmu.
Autore: INESE ELSIŅA