Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pārdomas pēc publicētā

Redakcija

Autors • 20.02.2010.

Burtu lielums

Izlasot 9. februāra „Starā" rakstu par iedzīvotāju nedienām Madonā, Blaumaņa ielā, vēlējos izteikt arī savas domas. Apsaimniekošanas maksa, protams, jāmaksā, jo pie lieliem remontiem cilvēki nespēs savākt lielu summu, tomēr uzskatu, ka samaksa 0,32 lati par kvadrātmetru ir pālāk liela.

Lielu pārsteigumu izraisīja Guntara Dzeņa atbilde, kurā tā arī netika konkrēti pateikts, kāpēc rēķinā mājas iedzīvotājiem uzrādās darbi, kas nav veikti.

Mana paziņa dzīvo Madonā, Raiņa ielā 8. Par dūmvadu un skursteņa tīrīšanu iedzīvotāji katru gadu atbild paši, algojot strādnieku. Jājautā, vai Blaumaņa mājā darbi notiek tikpat godprātīgi, ņemot vērā lielo samaksu.

Tāpat vēlētos uzzināt, kāpēc ūdens Madonā maksā tik dārgi? Es abonēju „Rēzeknes Vēstis" un izlasīju, ka tur ūdens maksā 0,40 latu, bet kanalizācija – 0,36. Madonā tie paši pakalpojumi maksā dārgāk – kāpēc? Kāpēc nevarētu pārbaudīt mājas, kurās ir vislielākā starpība mērījumos? Mājā, kur dzīvoju, katru mēnesi jāmaksā Ls 2 par pārmaksu, jo nesakrīt ūdens rādītāji. Iedzīvotāji nevar neko uzsākt, kā vienīgi maksāt. Mājas sapulces nenotiek vispār, par ko tad mājas apsaimniekotāji saņem 10% no mūsu apsaimniekošanas naudas? Mājas kopsapulce pēdējo reizi bija pirms kādiem diviem gadiem. Nesaprotam arī, kāpēc netiek izpausti parādnieki, lai gan dažs labs esot uzkrājis jau pat Ls 1000 parādu. Kāpēc tādus cilvēkus nesūdz tiesā? Kāpēc mājas iedzīvotāji to nedrīkst zināt, ja mājas sapulcē tīri vai čukstus bija jārunā par parādiem? Kādreiz vismaz lielāko nemaksātāju sarakstu ievietoja „Starā", tagad vairs tā nedara. Kas tas par tādu noslēpumu? Tad jau visi drīz varēsim nemaksāt par apsaimniekošanu, un neviens neko nevarēs pateikt. Gribētos dzirdēt atbildi no konkrētām amatpersonām, nevis izvairīgus komentārus, kāpēc attiecībā uz nemaksātājiem nekas netiek darīts. Varbūt arī citi madonieši var izteikt savas domas, un mūs kopīgi sadzirdēs?

Autore: V. BLŪMA

Redakcijas piebilde. Diemžēl parādnieku uzvārdus un adreses nedrīkst publiskot – to nosaka Fizisko personu datu aizsardzības likums.

Pret nemaksātājiem tiek uzsākta civillieta un ierosināta saistību piespiedu izpildīšana brīdinājuma kārtībā, kas ir ātrāks un lētāks process, nekā prasības pieteikuma izskatīšana vispārējā prasības tiesvedības kārtībā (tiesā).

Ja ir vēlme dzirdēt konkrētas atbildes uz konkrētiem jautājumiem, ierosinājumiem un tamlīdzīgi, sākumā tomēr būtu ieteicams griezties uzņēmumos, kas par to atbild („Madonas namsaimnieks", „Madonas ūdens"). Ja sniegtā atbilde arī tad neapmierina vai šķiet nekonkrēta, un tā varētu būt aktuāla arī citiem iedzīvotājiem, redakcija var palīdzēt turpināt noskaidrot to, kas iedzīvotājus satrauc.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px