Praulienas dārziņā dienas var salīdzināt ar rotaļu vilcienu, kur katru vagonu pilda raibi notikumi.
Janvāra sākumā sporta skolotāja Anta Irbe ar bērniem pārliecinājās, ka dziļā sniega kupenas sevī glabā arī patiesu prieku. Tika rīkotas sporta spēles un stafetes kopā ar skolas 1. klasīti, mūsu bijušajiem audzēkņiem, sniegā atstājot lielas un mazākas pēdiņas. Bērni, sadalījušies grupās, veica atraktīvas kustības ar lieliem izpletņiem. Bet mazākie dalībnieki savu veiklību demonstrēja ragaviņu vilkšanas sacensībās. Pēc kustību aktivitātēm visi draudzīgi pulcējāmies pie ugunskura, lai zaudētos spēkus atgūtu ar ceptām desiņām un siltu zāļu tēju. (Cik jauki, ka audzinātājas vasaras mēnešos tālredzīgi lasīja zāļu tējas, jo nu tējas pauzes varam ieturēt gan pēc baseina nodarbībām, gan pastaigām svaigā gaisā.) Nosportojušies, sārtiem vaidziņiem visi ķipari ar audzītēm atgriezās grupiņās, jo nogurums, kas mijās ar priecīgām atmiņām, lika par sevi manīt.
Janvāris mums noslēdzās ar piecām košām dienām. Krāsu nedēļas ietvaros audzēkņu apģērbu rotāja atbilstošā krāsa: pirmdien – sarkani kā vasaras ogu karalienes un karaļi, otrdien – dzeltenās saulītes pildīti, trešdien – zaļi kā veselīgi zirnīši pākstīs, ceturtdien – kā zili mākonīši, bet piektdien – balti kā tikko uzsnidzis sniegs. Katra grupiņa bija atbildīga par savu krāsu un kopā ar vecākiem gatavoja grāmatas, kuras skolotājas kopā ar bērniem prezentēja nedēļas noslēgumā. Sadarbībā ar vecākiem tapa ne tikai krāsu grāmatiņas, bet arī brīnišķīgi darbiņi nedēļas krāsās. Noslēguma krāsu ballītē ieradās Nezinītis un Vanckariņš, kas pēc pasākuma bija apguvuši krāsu nosaukumus. Ciemiņi dāvāja bērniem balonus un konfektes – kā paldies par iegūtajām zināšanām. Arī virtuves saimniecītes bija parūpējušās par krāsainajām pusdienām.
Laiks nestājas, iet tālāk savu gaitu, un klāt jau februāris. Lāči vēl dus ziemas miegu, bet „Pasaciņas" ķipari gan nesnauž kopā ar zvēriem un laukiem, kas klāti ar baltiem palagiem. Pasaku nedēļā pie mums viesojās Saikavas bibliotēkas vadītāja Līga Taukule ar „Bērnu žūrijas" grāmatām un kliņģeri, ko rotāja piecas svecītes par godu piecu gadu jubilejai, kas aprit „Bērnu žūrijai". Arī mēs esam čakli lasītāji, kas piedalās ikgadējā lasīšanas maratonā. Bērni veiksmīgi izlasīja piecas žūrijas grāmatas un aizpildīja anketas. Arī vecākiem bija sagatavotas anketas par pasaku lasīšanu, kuras apkopoja metodiķe. Čaklākie lasītāji „Rūķīšos" saņēma no bibliotekāres dāvaniņas. Pasaku nedēļā īpašu burvību atklāja seno grāmatu lapas un ilustrācijas. Bērni iepazinās ar janvāra jubilāres – Annas Sakses – pasakām. Gatavojām izstādi „Manas ģimenes mīļākā pasaku grāmata", kā arī rīkojām akciju „Dāvināsim pasaku grāmatu sava bērna grupiņai". Paldies dāsnajiem vecākiem, kuru mums ir tik daudz! Nedēļa noslēdzās ar audzinātāju teatralizētu uzvedumu „Kraukšķītis". Bērni ar mirdzumu acīs un smaidu uz lūpām vēroja, kā viņu audzītes, iejutušās dzīvnieku, sniegpārsliņu, sniegavīra un piparkūku vīriņa lomās, dejoja un meta ritenīti. Tā mēs iepazīstinājām bērnus ar Margaritas Stārastes brīnišķīgajām grāmatām, ilustrācijām un viņas dzimšanas dienā 2. februārī grupiņās rīkojām sveču izstādes. Vecākā grupiņa savu redzesloku paplašināja, apmeklējot Madonas muzeja izstādes.
Darba vēl daudz, jo priekšā draudziņu nedēļa. Vēl arī Meteņu un Pelnu diena, kad iepazīstināsim bērnus ar latviešu tautas gadskārtu tradīcijām. Aktivitātēm paralēli pie mums rit arī nopietns mācību darbs – nodarbībās apgūstam priekšmetu programmu katrā vecuma posmā. Jo liela patiesība slēpjas vārdos „Kas labi prot strādāt, prot arī labi atpūsties".
Autore: INESE KOLNEJA,
PII „Pasaciņa" metodiķe
Foto no pasākuma