Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sporta halle atklāj koncertsezonu

Redakcija

Autors • 11.02.2010.

Sporta halle atklāj koncertsezonu
Burtu lielums

Savu debiju koncertu rīkošanā 13. februārī piedzīvos Madonas sporta centrs, kas, pateicoties akustikas uzlabošanas pasākumiem, piedāvās kvalitatīvu un nebijušu skaņas baudījumu Madonā, kā arī pierādīs, ka sporta centrs ir daudzfunkcionāls objekts. Turklāt deju mūzikas pasākums Valentīna dienas ieskaņās aicinās ikvienu ļauties mīlestībai un pozitīvām emocijām.

Līdzās tādu ievērojamu mākslinieku kā „Otra puse", „Musiqq", „Forte", „Lady's sweet" un „Finx" sniegumam varēsim novērtēt arī European Hit Radio un Latviešu radio programmu vadītāja DJ Roberta Lejasmeijera atraktivitāti ballītes vadīšanā un mūzikas ritmu atskaņošanā. Jau minētais vien liecina, ka 13. februāris būs notikums, taču savā ziņā vakars būs arī ekskluzīvs un apmeklētāji – liecinieki jaunai vēstures lappusei.

– Ir pabeigts halles akustikas uzlabošanas projekts, kura ietvaros panākts, ka atbalss ir samazināta. Pēc būvnormatīviem tāda hallēs nemaz nav pieļaujama; iepriekš atbalss ilga 6,7 sekundes, tagad tikai 1,5-2 sekundes. Pateicoties tam, ka tika piesaistīts viens no labākajiem akustiķiem ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā un, uzskatu, Eiropā, Andris Ūze (skaņu operators, sadarbojies ar pasaulslaveniem māksliniekiem, taisījis akustiku arī citās hallēs un skaņu ierakstu studijās), ir izdevies tik labs rezultāts. Viņš izveidoja projektu, veica mērījumus un izveidoja datora simulāciju, kas, pēc akustikas materiāla ielikšanas griestos, arī realizējās. Vēl nav veikti uzlabojumi pie sānu sienām, kā arī pieliktas žalūzijas no akustiku uzlabojoša materiāla, bet jau šobrīd halle no akustikas viedokļa ir labākā Latvijā, – pastāstīja Madonas novada kultūras darba organizators Jānis Kļaviņš. Viņš arī atklāja, ka pirmais mēģinājums rīkot koncertu varētu nozīmēt arī nelielas aizķeršanās un „taustīšanos", taču izdarīts maksimālais, lai šādas iespējas būtu minimālas. Jau piektdienas vakarā ieradīsies apskaņošanas, gaismu un skatuves uzņēmums, kas uzstādīs nepieciešamo aparatūru un pa nakti visu izmēģinās, lai sestdienas vakarā nav nekādu nepatīkamu pārsteigumu. Speciāli šim koncertam tiks celta lielā skatuve. Pasākums vispār būs pirmais festivāla tipa koncerts hallē, jo zālē sēdvietu nebūs. Bet tie, kuri vēlas ne tik daudz dejot, kā vienkārši baudīt mākslinieku uzstāšanos, varēs sēdēt tribīnēs, kur ir vieta 700 apmeklētājiem. Viņš turpināja: – Halle nebūs domāta tikai šāda tipa pasākumiem – ir jau sāktas sarunas ar dažādiem producentiem, varētu realizēt arī cita veida pasākumus. Vēlētos turpināt sadarbību ar teātriem, jo, kā zināms, pēdējā laikā populāri kļuvuši arī mūziklu uzvedumi. Ar laiku pasūtīsim sēdvietas, lai varētu uzņemt maksimāli 3000 apmeklētāju. Protams, mēs neceram, ka šāds apmeklētāju pieplūdums gaidāms uzreiz, bet, domājams, ar laiku, veiksmīgu mārketingu un interesantiem pasākumiem izdosies piesaistīt arī apkārtējo novadu iedzīvotājus. Piemēram, vasarā daudzus apmeklētājus aizvilina Jēkabpils ar saviem pasākumiem, savukārt Madona varētu izcelties ar sporta hallē rīkotajiem pasākumiem. Arī pirms sestdienas pasākuma esmu pārlasījis komentārus un atsauksmes internetā par to, kas ieradīsies, un šādu vēlmi izteikuši cilvēki arī no Jēkabpils, Gulbenes, Cēsu novada. Kā tas būs realitātē, tad jau redzēsim. Madoniešus, visticamāk, piesaistīs ne tikai uzaicinātie mākslinieki, kas, domājams, izpilda mūsdienās aktuālu un populāru mūziku, bet arī pasākuma ekskluzivitāte – tas būtībā ir vēsturisks notikums, sporta halles atklāšana kultūras pasākumiem. Vakara gaitā darbosies trīs bufetes, kurās, kā esmu informēts, uzcenojums nebūs liels. Viss pasākums šķiet tāds demokrātisks, un to apmeklēt var atļauties gan jaunieši, gan vecāki cilvēki. Tāds arī bija mūsu mērķis. Tāpat ir noorganizēta apsardze, kas sekos, lai apmeklētāji atpūstos kulturāli un nebojātu vakaru citiem.

Lai gan Valentīndiena nav visā Latvijā atzīti svētki, jo kāds šai dienai pārmet komercializāciju, kāds – rietumniecisku piegaršu, piekritīsit, svētku nekad nav par daudz, it sevišķi šajā drūmo izjūtu laikā. Kāpēc mums sev liegt izbaudīt un svinēt mīlestību, kas ir spēcīgas un pozitīvas emocijas? Uz to arī aicina pasākuma organizatori Madonas novada pašvaldība un novada kultūras darba organizators Jānis Kļaviņš ar draugiem: laikrakstu „Stars", Latviešu radio, draugiem.lv,
uzņēmēju Andri Dombrovski, SIA „Asigne".

Autore: LAURA VOITIŅA

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px