Ne tikai Kalsnavas pagastā, arī Madonas pilsētā ceļu tīrīšana ir viena no šīs ziemas galvenajām aktualitātēm. Madonas pilsētā pietiekami labi šajā sezonā tiek tīrītas gan galvenās ielas, gan trotuāri, bet lielākās raizes līdz šim ir sagādājusi iebraucamo ceļu un iekšpagalmu tīrīšana daudzdzīvokļu māju kvartālos.
Pagājušajā nedēļā „Stara" redakcijā ieradās mājas Rūpniecības ielā 18 vecākais Andris Sproģis.
– Es neesmu atnācis sūdzēties, gribu tikai noskaidrot, kāda Madonas pilsētā ir noteikta kārtība attiecībā uz daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu tīrīšanu, kur var saņemt sniega tīrāmās tehnikas pakalpojumus un kā mājas valde var oficiāli norēķināties par saņemto pakalpojumu – vai to iespējams apmaksāt no mājas apsaimniekošanas izdevumiem, vai kārtējā rēķinā par mājas apsaimniekošanu katram dzīvokļa īpašniekam papildus var ierēķināt arī maksu par iebraucamā ceļa un iekšpagalma tīrīšanu, vai jāmeklē kādas citas iespējas, – interesējās Andris Sproģis, aicinot redakciju ieviest skaidrību šajā jautājumā.
„Cepurē nav jāmet!"
Kā, sazinoties ar SIA „Madonas namsaimnieks" valdes locekli Guntaru Dzeni, izdevās noskaidrot, „cepurē", lai samaksātu par iztīrīto iebraucamo ceļu vai mājas iekšpagalmu, nav jāmet.
– Ja mājas iedzīvotāji uzskata un vēlas, lai iebraucamais ceļš un iekšpagalms tiktu attīrīts no sniega, var izmantot gan mūsu uzņēmuma, gan citu firmu pakalpojumus. Vienīgi mājas vecākajam, kas rīkojas ar mājas apsaimniekošanas līdzekļiem sava pilnvarojuma robežās, tas jādara mums zināms. Arī tad, ja izvēlēsies citu firmu pakalpojumus, ar samaksu nebūs problēmu, bet, protams, ir jābūt oficiālam rēķinam. Ja kāds sniega tīrāmo tehniku, kā saka, sarunā „pa draugam", tad par to, kā samaksāt par padarīto darbu, gan jādomā pašiem, – atzīmēja SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis, uzsverot, ka šajā sezonā uzņēmuma rīcībā ir sniega tīrāmā tehnika, ko var izmantot arī iekšpagalmu tīrīšanai. Tā tika iegādāta pērnā gada novembrī Lietuvā. Vienas stundas darbs maksā Ls 12 plus PVN.
Pagājušajā nedēļā SIA „Madonas namsaimnieks" tehnika no sniega atbrīvoja iebraucamos ceļus Rūpniecības ielā 18c un 18b, šonedēļ tiek tīrīts lielais Raiņa ielas iekškvartāls.
– Tas nav viegls uzdevums, jo piebraukāto sniegu un arī ledu ir grūti notīrīt. Ideālā variantā to vajadzētu darīt uzreiz pēc sniega uzsnigšanas, bet tas bieži vien nav iespējams ielas malā novietoto daudzo automašīnu dēļ. Tas ir ļoti riskanti, jo sniega tīrāmā tehnika gar ielas malu novietotajām mašīnām var nodarīt bojājumus. Pirms sākām tīrīt Raiņa ielas iekškvartālu, vienojāmies ar māju vecākajiem, ka tiks izlikti paziņojumi un iedzīvotāji un automašīnu īpašnieki tiks informēti, kurās dienās tas tiks darīts, – skaidroja Guntars Dzenis.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 11.02.2010.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto