Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Jauniešu iniciatīvu projekts Varakļānos

Redakcija

Autors • 06.02.2010.

Jauniešu iniciatīvu projekts Varakļānos
Burtu lielums

Lec pāri debess malai… Šis gads Varakļānu vidusskolā ir iesācies ļoti aizraujoši, esam sadevušies rokās ar jauniešiem no Viļānu, Stirnienes, Dekšāru un Murmastienes skolām un sākuši piedzīvojumiem bagāto lēcienu. Jauniešu iniciatīvu projekta „Lec!" mērķis bija jauniešu aktivitātes celšana, iesaistīšanās dažādās aktivitātēs.

Atsperoties uz iedvesmas un sadraudzības batuta, esam uzlekuši jau divas pakāpes augstāk. Lekt, lai lēciens pārvērstos lidojumā cauri mākoņiem, sasēdīsimies uz debesu tamborētajām mežģīnēm!

Pirmās projekta aktivitātes „Es ielecu Eiropā" galvenais mērķis bija apziņas radīšana, ka katrs esam gan savas pilsētas, gan rajona, gan valsts, gan Eiropas, arī pasaules veidotājs. Rīts sākās satraukuma pilns – lecam taču pirmoreiz. Kopā bijām vairāk nekā 50 jauniešu, kas ar mirdzošām acīm bija gatavi atvērties pasaulei. Iepazināmies gan savā starpā, gan viens ar otru. Spēlējām dažādas spēles, katrs šo pasākumu izgaršoja tik izjusti. Veidojām prezentācijas par mūsu iespaidiem Eiropā, uzzinājām vissaldākās rozīnītes, ko katrs jaunietis bija izbaudījis kādā no Eiropas valstīm. Visi kopā salikām savu iespaidu kaleidoskopa attēlu. Lai tomēr nezaudētu līdzsvaru, paceļoties mākoņos, jaukā veidā iepazinām katrs pats sevi tuvāk, atraisījāmies saskarsmē ar citiem, uzklausot psiholoģi Margrietu Broku. Ticība saviem spēkiem un pārliecinošs atspēriena atbalsts lēcienam. Tik pārsteigumiem, iespaidiem un notikumiem bagāts pasākums, kas lika palekties katram iekšēji un sadoties rokās ar citiem, lai lektu kopā!

Aiz muguras jau jūtama drošības izjūta, kājas vairs nedreb tik ļoti, bet kņudinošā sajūta pakrūtē vēl joprojām klusi atgādina par dažiem centimetriem virs zemes. Pēdējā janvāra piektdiena – diena, kad atkal esam gatavi palekties vēl augstāk. Šoreiz pasākuma galvenais mērķis bija kārtīga izballēšanās, iepazīšanās un pašpārliecinātības celšana. Pasākuma nosaukums bija „Pankūku balle," jo pankūkai jau nevajag daudz, tāpat kā draudzībai. Nedaudz uguntiņas, miltu cilvēciņa, olu spēja saķerties, piena plūstamība un nedaudz sāls un cukura iedvesmas radīšanai. Atkal skrējām pretī pasaulei ar atplestām rokām, saplūcām draudzības ziedus, dejojām īpašo pankūku valsi, izcepām pankūkas par sevi un citiem. Kā īpašo draudzības zīmi veidojām aproces, kuras ir kā biļete kopīgajam lēcienam. Protams, vakara noslēgumā sekoja trakie pankūkdanči, kuru galvenais pavārs bija DJ Archy. Kaut arī ārā spīdēja pilnmēness, kas tik ļoti atgādināja šausmu filmu, visi jutās kā harmonijas pārņemtā romantiskā komēdijā, jo bijām palekušies augstāk, blakus sev sajutām jaunu atbalstu, ja arī zemes pievilkšanās spēks būtu pārāk spēcīgs.

Šī stāsta turpinājums vēl sekos… Esam atvērti jaunām domām un darbiem, lai padarītu visu, kas mums apkārt, tīkamāku un izjustāku. Esam gatavi darboties un lekt tik augstu, lai paspētu nogaršot īsto debesmannu.

Autore: IEVA GARANČA,
Varakļānu vidusskolas
pašpārvaldes prezidente

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px