9. februārī pulksten 10 Madonā, Patērētāju biedrības zālē, notiks Viduslatvijas Lauku attīstības biroja informatīvais seminārs "Tomātu un ķirbju audzēšana saimniecībās – ražošanas dažādošanas iespējas".
Par tomātu audzēšanas pamatprincipiem, augsnes gatavošanu, mēslošanu, augu aizsardzību, kā arī šķirņu izvēli pēc to audzēšanas apstākļiem un augļu pielietojuma stāstīs lektore – dārzniecības "Neslinko" īpašniece, dārzniece Elga Bražūne. Par ķirbju audzēšanas nosacījumiem, Latvijā pieejamajām šķirnēm, audzēšanu un to izmantošanu interesentiem atgādinās dārzkopības entuziastu kluba "Tomāts" dārzkopības speciāliste Sarma Žarčinska.
Par Eiropas Savienības un valsts atbalstu dārzeņkopības nozarei, attīstības iespējām zināšanās dalīsies Viduslatvijas Lauku attīstības biroja lauku attīstības speciāliste Anita Briška.
Autore: IVETA ŠMUGĀ