Rīt, 3. februārī, Madonā viesosies pārstāvis no Taizē kopienas Francijā.
Taizē kopienā šobrīd ir vairāk nekā simt brāļu, kas nāk no trīsdesmit dažādām nācijām. Tur ir gan katoļi, gan arī protestanti. Kopienai piederīgie vēlas, lai dzīve šai kopienā būtu kā zīme iespējamam mieram starp sašķeltajiem kristiešiem un tautām.
Ar katru gadu palielinās to jauniešu skaits, kuri apmeklē Taizē, to vidū bijuši arī Madonas rajona pārstāvji. Bez tam Taizē apmeklē baznīcas līderi. Kopiena ir uzņēmusi gan pāvestu Jāni Pāvilu II, gan trīs Kanterberijas arhibīskapus, pareizticīgo metropolītus, četrpadsmit luterāņu bīskapus no Zviedrijas un neskaitāmus mācītājus no visas pasaules.
3. februārī Madonas katoļu baznīcā pēc Sv. Blazija dienas dievkalpojuma pulksten 18 (īpaša svētība būs, lūdzot šī svētā aizbildniecību pret kakla slimībām) notiks tikšanās ar brāli Mateju no Taizē kopienas. Skanēs īpašās Taizē dziesmas, sarunas vadīs kopienas brālis Matejs. Aicināti visi – gan tie, kas pazīst Taizē garīgumu, gan tie, kas vēlas uzzināt ko vairāk par šo ekumeniskās kopienas piedāvāto garīgo ceļu. Tikšanās ir starpkonfesionāla.
Starp citu, tieši Madonas katoļu baznīcā 25. janvārī noslēdzās ekumeniskā kristiešu vienotības nedēļa, kuras laikā mūsu puses luterāņu, baptistu un katoļu konfesiju mācītāji aizlūdza par vienotību starp visām kristīgajām konfesijām, par vienotu Baznīcu. Pasākums 3. februārī būs kā šīs aktivitātes turpinājums.
Autore: INESE ELSIŅA