Aukstais laiks nenobaidīja četrus madoniešus, lai dotos ceļā uz Viļāniem, kur notika novada ceļojošā kausa izcīņa dambretē "Ziema 2010".
Spēcīgs starts izdevās vienīgajai sievietei vīru konkurencē – Maritai Mozais (Degumnieki), kas pēc sacensību pirmajām divām kārtām kļuva par līderi. Pēc tam gan viņai vairs tik ļoti neveicās un noslēgumā nācās samierināties ar septīto vietu. Bet Lubānas novada līderis Valdis Mass arī šajā reizē vienīgais neizbaudīja zaudējuma rūgtumu un kārtējo reizi kļuva par uzvarētāju. Tikai par punktu atpalika otrās vietas ieguvējs Mārtiņš Asars (Viļāni). Ceturtais finišā bija jaunietis Vadims Volkovs (Malta), ko apsteidza Viļānu vecmeistars Aleksejs Gritāns. Piekto vietu dalīja saikavietis Mārtiņš Šulmanis, bet astoto – liezērietis Elmārs Krampe.
Ātrspēles turnīrā abi spēcīgākie apmainījās vietām, bet maltietis bija trešais, tikai par puspunktu apsteidzot Mārtiņu Šulmani un Alekseju Gritānu. Elmārs Krampe šoreiz dalīja septīto vietu, bet Marita Mozais bija devītā.
Nākamā tikšanās Viļānos madoniešiem būs iespējama 21. februārī, kad notiks novada atklātais individuālais čempionāts.
Bet jau 6. februārī Madonas novada dambretisti – visu vecumu vīrieši, kā arī labākie skolu jaunieši un personīgi uzaicinātās Zelma Svilāne (Kalsnava) un Aina Ivanova (Madona) – Madonas pilsētas 2. vidusskolā (sākums pulksten 10) tiek gaidīti cīnīties par deviņām vakantajām (+ divām rezervistu) vietām uz rajona finālu (notiks 13. un 4. martā), kur bez dalības pusfinālā tiesības jau izcīnījuši mārcēnietis Gunvaldis Tarvids, dzelzavietis Jāzeps Juhņevičs, kusēnietis Dzintars Vilciņš, kā arī saikavieši Aivars Briedis un Mārtiņš Šulmanis.
Autors: M. VĪRS