Sporta centra „Samuraji" audzēkņi piedalījās gadskārtējā Baltijas karatē čempionātā, kas risinājās 23. janvārī Lietuvas pilsētā Mažeiķos. Šajās sacensībās tradicionāli piedalās visi Baltijas valstu spēcīgākie sportisti, lai cīnītos par Baltijas čempiona titulu. Šogad līdz ar Lietuvas, Latvijas un Igaunijas komandām bija ieradušās arī komandas no Krievijas un Polijas.
X Baltijas karatē čempionātā sporta centru „Samuraji" pārstāvēja trīs sportisti. Sanita Mūrmane startēja pieaugušo kategorijā, uzvarēja četras grūtas cīņas, un rezultātā –
1. vieta. Jānis Mūrmanis startēja divās kategorijās. Kategorijā 16-17 gadu, līdz 76 kg viņš pārliecinoši uzvarēja trīs cīņās, iekļūstot sacensību finālā, kur piekāpās Igaunijas sportistam – 2 : 3 (jāņem vērā, ka galvenais tiesnesis uz laukuma bija igaunis). Jānis startēja arī vīriešu kategorijā līdz 73 kg, kur izcīnīja četras pārliecinošas uzvaras. Rezultātā – 1. vieta. Edgars Kāposts startēja kategorijā 14-15 gadu, līdz 70 kg, pamatlaikā un papildlaikā cīnījās neizšķirti ar pretinieku, tādējādi rezultātu noteica tiesnešu balsojums, kā rezultātā – zaudējums. Kā izrādījās vēlāk, šis Igaunijas sportists izcīnīja 1. vietu.
Apsveicam arī Artūru Keiseli, kas kategorijā 14-15 gadu, līdz 52 kg izcīnīja 2. vietu. Arī Artūra zaudējums finālā, tāpat kā Jānim, bija ļoti strīdīgs, jo abās šajās cīņās tika pieļautas nozīmīgas tiesnešu kļūdas.
Kopumā sportistiem no Madonas novada veiksmīgs starts X Baltijas karatē čempionātā, jo tika izcīnītas 4 medaļas. (Cīņu statistika: 15 uzvaru, 1 neizšķirts un 2 zaudējumi.)
Autors: ROLANDS DRUŽOKS
AUTORA foto