25. janvāra rīts bija viens no aukstākajiem šajā ziemā, gandrīz -30°. Skolas bērniem bija dota izvēle – iet uz skolu vai palikt mājās. Tie, kuri tomēr izlēma doties uz skolu, bija patīkami pārsteigti par autobusa šofera (diemžēl viņa vārdu un uzvārdu nezinām) rīcību.
Tas bija SIA „Madonas ceļu būves SIA" rīta autobuss Madona-Ērgļi-Katrīna. Autobusa vadītājs bija tik iejūtīgs un pretimnākošs, ka, iebraucot Ērgļos, mazliet izmeta līkumu un pieveda pie pašas skolas gan Ērgļu arodvidusskolas audzēkņus, gan arī Ērgļu vidusskolas skolēnus.
Neviens viņam to nebija ne lūdzis, ne licis, vienkārši šoferis tobrīd rīkojās cilvēcīgi, tā, kā viņš uzskatīja par pareizu, lai bērni saullēkta brīža aukstumā neapsaldētos un ātrāk nokļūtu siltajās skolas telpās.
Mūsu bērni tika stāstījuši, ka līdzīgi vēl pirms jaunā gada rīkojies SIA „Madonas ceļu būves SIA" autobusa šoferis Ēvalds Zommers, kas no rīta uz Ērgļiem vedis Sausnējas un Liepkalnes bērnus un arī aizvedis līdz pašai Ērgļu vidusskolai.
Ē. Zommers brauc arī caur Jumurdu uz Madonu un atpakaļ. Jumurdieši viņu jau uzskata par savējo.
Abi minētie šoferi ir laipni, izpalīdzīgi, labi saprotas ar skolēniem. Viņu vadītajos autobusos vienmēr ir kārtība, miers un klusums, neviens no skolas bērniem netrokšņo.
Mēs gribam pateikt lielu paldies abiem autobusa šoferīšiem, kuriem šis ir ne tikai maizes darbs, bet arī sirdsdarbs. Jo šādu darbu var pa īstam strādāt tikai tādi cilvēki, kuriem nav sveša cilvēcība, līdzcilvēku sapratne, sirsnība, līdzjūtība un izpalīdzība, tāpēc viņiem novēlam:
„Viens mazs prieks lai Jums būtu katra diena,
Viens saules stariņš un mazliet debesis.
Un labs vārds, kas dzīvi dara skaistu."
Lai Jums laba veselība! Un lai veiksme Jūs pavada tik vajadzīgajā darbā!
Pateicībā – Jumurdas skolēnu vecāki
P. S. Kā redakcijai izdevās noskaidrot SIA „Madonas ceļu būves SIA", šofera vārds ir Aivars Liepiņš.