Šoceturtdien, 28. janvārī, notiks Lubānas novada domes sēde, kurā svarīgākais jautājums – 2010. gada budžeta apstiprināšana.
– Gribam apstiprināt Lubānas novada budžetu, bet pašvaldībām vēl ir daudz jautājumu, kas atkarīgi no situācijas valstī kopumā. Jautājums, vai ienāks nauda no iedzīvotāju ienākuma nodokļa un tiks ieskaitītas dotācijas no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda. Janvārī komiteju sēdēs ir apspriestas vajadzības, salikta nauda pa pozīcijām, spriests par skolām, par to, kā pašvaldībai finansiāli nodrošināt iedzīvotāju vajadzības, – pastāstīja Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks.
Vaicāts par to, kā plānots budžets, Tālis Salenieks pamatoja:
– Lubānas novada pašvaldības budžeta projekts ir, deputāti to apspriedīs, balsosim. Mani personīgi uztrauc tas, ka nav prognozējama ieņēmumu daļa. Ja jau pašvaldība saņemtu to, kas Lubānas novadam it kā pienāktos, tad būtu normāli, mēs izdzīvotu. Bet līdz 25. janvārim bijām saņēmuši tikai pusi no janvārī paredzētās dotācijas – pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda, kur nauda ir salīdzinoši lielāka, nekā bija iepriekšējā gadā (tur ir piebilde, ka naudu ieskaita tad, ja pildās lielo pašvaldību budžets. Ja nepildās, tad mazajām pašvaldībām var neieskaitīt). Neslēpšu, pastāv bažas, kā saveidot visa gada budžetu. Nu labi, mēs saplānosim, ieņēmumiem būtu jāienāk, bet, ja tie neienāks, tad arī malsimies pa riņķi. Neko jau paredzēt nevar.
Jautājumā par izdevumu daļu Tālis Salenieks komentēja, ka lielākā daļa budžeta paredzēta izglītībai – Lubānas vidusskolai un Meirānu Kalpaka pamatskolai, kā arī pirmsskolas izglītības iestādei. – Tā arī balansējam, mēģināsim sadalīt naudu, lai visi paliktu dzīvi, bet kod kurā pirkstā gribi – sāp. Sociālajā jomā, ceļu fondā pat pietrūkst naudas. Kaut kādus griestus var noteikt, ja zina, ar ko var rēķināties. Ja sasola, ka iedos nezin ko, bet pēc tam neiedod, tad var būt vilšanās.
Autore: IVETA ŠMUGĀ