MĀRCIENAS pusē svētdienas rītā, tāpat kā daudzviet Vidzemē, termometra stabiņš bija noslīdējis līdz pat -30 grādiem.
– Mēs pievēršam pastiprinātu uzmanību, lai šajā aukstajā laikā pagasta iedzīvotāji saņemtu visus komunālos pakalpojumus. Bija nelielas problēmas ar ūdens padevi vienā no daudzdzīvokļu mājām, jo 1. stāvā ir dzīvokļi, kur īrnieki nedzīvo uz vietas, un līdz ar to aizsala ūdens caurules, bet problēma tika sakārtota. Arī ar centrālapkuri nekādu sarežģījumu nav – visās pašvaldības iestādēs, arī skolā, bērnudārzā ir silti. Šogad īpaši varam novērtēt pirms diviem gadiem veikto renovāciju Mārcienas pamatskolā, kad tika nomainīti gan logi, gan jumts, jo tagad auksto laiku ir daudz vieglāk pārdzīvot. Ļoti apzinīgi savus pienākumus veic pagasta pārvaldes siltumapgādes speciālists Nikolajs Piļipenko, – atzīst Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece, piebilstot, ka jau vairākus gadus pašvaldība, gatavojoties apkures sezonai, malku sāk gādāt vasarā, lai vēlāk nerastos liekas problēmas. – Arī ceļi ir iztīrīti, ietves, autobusu pieturas un krustojumi nokaisīti, jo tie šajā aukstajā laikā ir ļoti slideni. Šajos darbos iesaistām tā saucamos stipendiātus. Starp citu, mūsu pagasta pārvaldē nodarbināts visai liels stipendiātu skaits – šobrīd strādā 29 cilvēki, kas ir ļoti priecīgi par šo iespēju laikā, kad darbu atrast ir gandrīz vai neiespējami.
Autore: BAIBA MIGLONE