VESTIENAS pagastā barikāžu atcerei veltīts pasākums notika ceturtdien, 21. janvārī.
– Tas jau pie mums Vestienā ir tradicionāli – katru gadu šajās janvāra dienās pulcēt kopā pie ugunskura barikāžu dalībniekus. Šogad, iespējams, aukstā laika dēļ cilvēku bija mazāk, tomēr atmosfēra bija ļoti jauka – kopīgi atcerējāmies notikumus pirms 19 gadiem, dziedājām, ēdām karstus kāpostus, cepām desiņas. Savās atmiņās dalījās pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Vīle-Bērziņš, kas arī pirms 19 gadiem bija barikāžu dalībnieku vidū Rīgā. Patīkami, ka pasākumā piedalījās diezgan daudz skolēnu, jo viņiem ir svarīgi uzzināt savas valsts vēstures lappuses no tās tiešajiem dalībniekiem. Sarunas un dziesmas negribēja vien beigties, tās turpinājās kultūras namā, kur uzkavējāmies pie tējas tases, – „Staram" pastāstīja Vestienas pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore Agnese Ģērķe, piebilstot, ka jau pēc nedēļas 29. janvārī vestēnieši tiek gaidīti uz tikšanos ar Vītolu ģimeni, kas pērn piedalījās Latvijas dziedošo ģimeņu šovā un guva uzvaru. – Tikšanās kultūras namā paredzēta pulksten 18, bet, iespējams, jau pirms tam Vītolu ģimenei būs neliela sadziedāšanās ar mūspuses dziedošajiem ļaudīm. Ieeja uz koncertu – par ziedojumiem.
Autore: BAIBA MIGLONE