Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pasākumus organizē sava budžeta ietvaros

Redakcija

Autors • 19.01.2010.

Burtu lielums

Pēc pagājušajā otrdienā „Starā" publicētā materiāla „Nākotnē raugās visai cerīgi", kurā Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša vērtēja aizvadīto gadu pašvaldības darbā, tajā skaitā arī finanses, redakcijā atskanēja vairāki tālruņa zvani no Varakļāniem.

Zvanītāji pauda neizpratni, kāpēc novadā atsevišķu pasākumu rīkošanā ir atšķirības. Runa konkrēti bija par Jaungada balli – Murmastienē tā bijusi bez maksas, savukārt Stirnienē un Varakļānos – par maksu. – Mēs taču šobrīd visi esam viena novada iedzīvotāji, un arī Varakļānu pagasta un pilsētas iedzīvotāji labprāt gribētu apmeklēt tādu pasākumu kā Jaungada balle bez maksas, – skanēja iebildes.

– Katra pašvaldības iestāde strādā sava budžeta ietvaros, cik zinu, Murmastienes pagasta pārvaldei kultūras pasākumu organizēšanai budžetā gada beigās bija palikuši vairāk nekā 500 latu, līdz ar to viņi izlēma sarīkot šo Jaungada pasākumu bez maksas, – jautāta par šo gadījumu, skaidro novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša un piebilst, ka arī viņa sākumā, līdz noskaidrota situācija, vērsusi uz to uzmanību.

Arī Murmastienes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Mozgis uzsver, ka katra iestāde plāno un rīkojas sava budžeta ietvaros: – Viens var taupīt līdzekļus līdz pat gada beigām, ja ir paredzēts kāds pasākums, cits notērē ātrāk. Vai tad mums tagad kāds noteiks, kad pasākumu rīkot par maksu un kad bez maksas? Īstenībā līdzekļi arī pēc šī pasākuma vēl palika pāri, tā ka es nekādus pārkāpumus te neredzu. Droši vien arī Varakļānos un Stirnienē gada laikā ir bijuši bezmaksas pasākumi. Pie mums, piemēram, Ziemassvētku pasākums bija par maksu, arī uz Igauņu ģimenes koncertu, ko bija uzaicinājusi skola, bija ieejas biļetes, finansiālu apsvērumu dēļ un līdzekļu taupīšanas nolūkos nenotika arī tradicionālie pagasta svētki, bet Jaungada pasākums bija ieplānots bez maksas un līdzekļi šim mērķim paredzēti, lai Murmastienes un arī apkārtnes iedzīvotāji varētu priecāties, nedomājot par ieejas biļeti. Protams, ka pasākums bija labi apmeklēts. Droši vien, ja būtu ieejas maksa, tik daudz cilvēku nebūtu.

– Budžetu kultūrā tik tiešām noslēdzām ar plusu, varējām pat vēl otru tādu balli sarīkot, nesaprotu, kāpēc šie iebildumi, – savu neizpratni neslēpj arī Murmastienes pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore Rita Ivenkova. – Jau laikus to plānojām un bija zināms, ka pasākums būs bez maksas. Manuprāt, ir jādod iespēja iepriecināt arī tos cilvēkus, kuriem bieži vien nav tā latiņa vai to divu. Gribējās uzdāvināt cilvēkiem svētku izjūtu, mums, kā jau minēja pārvaldes vadītājs, pērngad, piemēram, nebija pagasta svētku. Un, starp citu, balle par velti bija pilnīgi visiem – vienalga no kurienes cilvēks bija braucis, bet ja jau kādam tas liekas aizvainojoši, ko tad lai saka Murmastienes un Stirnienes pašdarbnieki, ja Varakļānu pašdarbniekiem tiek rīkota balle, bet mūs pat nepaaicināja. Ja jau vienoti, tad vienoti arī visās pārējās lietās. Es tomēr uzskatu, ka kultūras darbā galvenais ir cilvēks un viņu priekam jau mēs strādājam, ne lai sev kādu labumu gūtu.

P. S. Starp citu, visus neskaidros vai sasāpējušos jautājumus, kas adresēti pašvaldībai, Varakļānu novada iedzīvotāji var operatīvi noskaidrot savā mājas lapā www.varaklani.lv, kur uz tiem atbildēs pašvaldības attiecīgās jomas atbildīgais darbinieks. Ja jautātājs nevēlas, viņš var arī neuzrādīt savu vārdu. Pašvaldība aicina izmantot šo iespēju.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px