Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls" 5. februārī tiks atklāta latviešu glezniecības vecmeistara Edvarda Grūbes personālizstāde.
Personālizstāde „Edvards Grūbe. Gleznas 1963-2010" noslēgs mākslinieka 50 gadu radošā darba posmu un būs veltīta viņa 75. dzimšanas dienai, kas aprit šā gada 3. novembrī. Izstādes atklāšana vienlaikus būs mākslas zinātnieces Laimas Slavas veidotās un izdevniecībā „Neputns" izdotās grāmatas „Edvards Grūbe" atvēršanas svētki. Ekspozīcijā būs skatāmi vairāk nekā 150 darbu no mākslinieka personīgā arhīva, dažādām privātkolekcijām, kā arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumiem. Izstādes darbus skatītāji varēs iepazīt no 5. februāra līdz 14. martam.
Edvards Grūbe pa daļai ir mūsu puses cilvēks. Pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās, kad Latvijas laukos tika iznīcinātas viensētas, Edvards Grūbe kopā ar dzīvesbiedri gleznotāju Intu Celmiņu nopirka „Miķelēnus" – māju Cesvaines pusē. Daudzus gadus mākslinieki ziemas pavadīja darbnīcā Rīgā, bet vasaras – darbnīcā laukos. Šeit tapuši izcili vecmeistara gleznojumi, kas cildina klasiskas vērtības un atspoguļo mīlestību uz latvisko, īsto, vispārcilvēcisko.
Autore: INESE ELSIŅA