Tāda ir cilvēku daba – kad ir grūti, mēs saņemamies un spējam izdarīt daudz vairāk. Daudzi uzņēmēji ir spiesti samazināt strādājošo skaitu, ražošanas vai pakalpojumu apjomu ekonomiskās krīzes vai globalizācijas faktoru ietekmes dēļ. Šobrīd tiek piedāvātas daudzas iespējas, lai palīdzētu pārvarēt grūtības, kādās esam nonākuši. Viena no tādām ir iespēja mācīties, pilnveidot sevi, pie tam pilnīgi par brīvu.
Ērgļu arodvidusskola piedāvā pusgada laikā kļūt par profesionālu arboristu, guļbūves ēku celtnieku, pavāru vai viesmīli, saņemot mācību maksu un katru mēnesi stipendiju.
Šeit gan ir daži noteikumi: jābūt strādājošam kādā uzņēmumā vismaz pusgadu un ar samazinātu darba slodzi – vienu mēnesi. Tad ar darba devēja apliecinājumu jādodas uz tuvāko Nodarbinātības valsts aģentūras filiāli un jāizsaka vēlme mācīties Ērgļu arodvidusskolā kādā no minētajām profesijām.
Kā notiks mācības? Studentam nebūs katru dienu jāsēž skolas solā, jo mācības notiek e-skolā – visi mācību materiāli ir ievietoti internetā. Ar skolotājiem tikšanās notiek ieskaitēs, konsultācijās un praktiskajās nodarbībās.
Tālmācības centrs skolā darbojas kopš 2007. gada janvāra. Pēdējo gadu skolas izlaidumos, lai saņemtu kvalifikācijas dokumentus, līdzās jauniešiem arvien vairāk stājas pieaugušie.
Šobrīd skolā tālmācībā arodu apgūst vairāk nekā trīsdesmit pieaugušo. Vispopulārākā ir arborista profesija, jo šo programmu var apgūt tikai Ērgļos. Daudz ir topošo guļbūves ēku celtnieku. Runājot ar šiem vīriem, šķiet, ka katra vīrieša goda lieta ir sava guļbūves pirtiņa. Pavāra un viesmīļa profesiju vairāk iecienījušas sievietes. Skolā ir labi aprīkota mācību virtuve.
Izmantosim iespējas, ko mums dzīve piedāvā!
Autore: INGUNA SPAILE,
Ērgļu arodvidusskolas
tālākizglītības administratore