Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jauns sākums Alfa kursam

Redakcija

Autors • 11.01.2010.

Jauns sākums Alfa kursam
Burtu lielums

21. janvārī Madonā, Parka ielā 4, tiks uzsākts jauns Alfa kurss. Uz to tiek aicināts ikviens cilvēks, kas interesējas par dzīves jēgu, savukārt jauniešu Alfa tiek plānota februārī.

Aizvadītajā nedēļā Madonas muzeja izstāžu zālēs notika svētku sarīkojums – atskats par Alfa kursu Madonā iepriekš. Skanēja dalībnieku atziņas un liecības, bet priesteris Rihards Rasnacis rosināja pārdomāt tēmu „Kāpēc Ziemassvētki" (Ziemassvētkos līdz ar Kristus dzimšanu notiek attiecību atjaunošana ar Dievu).

Sarīkojumu bagātināja mākslinieces Tatjanas Aleksandras stāstījums par Latvijas Tekstilmākslas asociācijas darbu izstādi Madonas muzejā, kā arī grupas „Otra puse" vokālista Normunda Pauniņa koncerts. Klātesošie cienājās ar garšīgu mielastu, kas, tāpat kā humors, ir Alfa kursa neatņemama sastāvdaļa, kā arī vienīgā pozīcija, par ko šajā aktivitātē ir jāmaksā.

Par kursa specifiku

Alfa kursā tiek plānotas 10 nodarbības. No 21. janvāra tās ik ceturtdienu no pulksten 19 notiks Madonas sociālā centra telpās. Jāuzsver, ka pasākums ir ar kristīgu ievirzi, kaut gan uz to aicināti arī konfesijām nepiederoši cilvēki. Atvērtība, draudzība un savstarpēja uzmanība ir vērtības, kas īstenojas kursa dalībnieku un organizatoru starpā. Tiek domāts arī par kursantu atvasēm – ja mazajiem bērniem nav iespējas palikt mājās, viņiem tiek noorganizētas auklītes uz vietas.

Garīgās dzīves spogulis mākslā

– Tekstilmākslas darbi Latvijā ir īpaši, un tā pasaulē ir iepazīta vērtība, – aicināta komentēt telpā izliktās tekstilijas, sacīja māksliniece Tatjana Aleksandra. – Mūsdienās tekstilmāksla no klasiskā gobelēna pārtapusi par daudz ko citu, un pasaulē to sen sauc par šķiedru mākslu. Šai jēdzienā ietilpst gan klasiskais gobelēns, gan dažādi objekti, var teikt, ka tekstilmāksla ir saplūdusi ar glezniecību, skulptūru un citām vizuālās mākslas nozarēm.

Tatjana Aleksandra uzsvēra, ka Latvijas Tekstilmākslas asociācija apvieno dažādu paaudžu māksliniekus – pavisam jaunos, kā arī Mākslas akadēmijas profesorus un pasniedzējus. „Tekstilmāksliniekus Latvijā var salīdzināt ar garīgu kopienu, darbi top ilgākā laika periodā, un pēc rokraksta cits citu jau apmēram zinām."

Tā kā māksliniece pārstāv Svētās Terēzes no bērna Jēzus draudzi, viņai tika jautāts, vai ticība un garīgā dzīve ietekmē autores mākslu.

– Ja esi kristietis ar garīgās dzīves pieredzi, tas noteikti iespaidos arī to, ko dari, – atteica Tatjana Aleksandra, piebilstot, ka nereti pats mākslinieks to nemaz neapzinās. „Piemēram, dziedātājs – viņš tikai dzied un sniedz koncertu, bet kāds pēkšņi tiek uzrunāts un atgriežas. Arī es reizēm uztaisu darbu, pārdzīvoju, ka nav izdevies, bet izstādē notiek brīnums – darbs cilvēkiem ir ļoti paticis. Dažkārt pat nopriecājos – ja darbs pašai šķiet nepareizs, tā ir ļoti laba zīme, ka viss būs kārtībā."

Spilgtas mūzikas klātbūtne

Normunds Pauniņš ir novadnieks. Viņš dzimis un mācījies Varakļānos, uz Madonu savulaik braucis sportot. Mācījies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā – vokālajā nodaļā. Normunds Pauniņš ir grupas „Otra puse" līderis, vokālists un dziesmu autors, viens no Latvijas atzītākajiem house mūzikas dīdžejiem, Radio Capital FM 101 reklāmas balss un raidījuma „Nautilus Dance Mix" producents.

Tiekoties ar auditoriju Madonas muzejā, Normunds Pauniņš izpildīja dziesmas no grupas „Otra puse" repertuāra. 2009. gads grupai bijis ražīgs – pēc 10 gadu klusēšanas tā atgriezusies uz skatuves un izdevusi arī jaunus albumus: aprīlī – plati „Nakts vai rīts", decembrī – CD, kurā ir dziesmas ar Ziemassvētku tematiku. Starp citu, tieši šo albumu mūziķis iedāvāja priesterim Rihardam Rasnacim, kas solīja vienu kompozīciju atskaņot stilizētajā Betlēmē, kura Ziemassvētku laikā tiek uzstādīta Madonā, Saieta laukumā.

Albums ir kā dzīves posms, ko var paņemt rokās, paklausīties un vēlreiz sajust mūziķa reiz piedzīvoto. Normunda Pauniņa balss patiešām uzrunā. Viņš savulaik dziedāja Valsts akadēmiskajā korī „Latvija", apmēram gadu – Valsts deju ansamblī „Daile". Sirdslieta tomēr esot populārā mūzika, tāpēc dzīvi viņš saistījis ar to.

Autore: INESE ELSIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px