Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Tīģera optimisms

Redakcija

Autors • 09.01.2010.

Burtu lielums

Tīģera gada (tas gan oficiāli sāksies tikai februāra vidū) pirmā darba nedēļa ir aizvadīta, un tā, šķiet, ir bijusi tikpat raiba kā dzīvnieka kažoks. Astrologi pareģo, ka šis būšot spilgtu iespaidu un cilvēku gads.

Nedaudz jābrīnās, kā pagājušajā gadā cilvēku emociju katliņš vārījās un burbuļoja, tomēr pāri malām nekāpa. Tiesa gan, ar vienu ievērojamu izņēmumu – 13. janvārī. Pārējā laikā kā tādi pacietīgi darba vērši arī vilkām 2009. gada smagumus, kas tika krauti cits pēc cita. Ja tic zvaigznēm, 2010. gada noskaņa būs pilnīgi pretēja, taču ne tādā ziņā, ka gaidāma revolūcija, bet gan vērša darba stagnāciju nomainīs tīģera optimisms un traukšanās uz priekšu.

Varbūt vienlaicīgi darbojas vairāki ar aci nesaskatāmi faktori – optimisms un cerības, kas saistās ar katra gada sākumu, pozitīva domāšana (ko reklamē arī iepriekšējie pareģojumi) un astroloģiskās prognozes. Lai vai kā, pirmās nedēļas raibumos vairāk tomēr izcēlās labie darbi.

Domājams, ne tikai pensionārus, bet arī sabiedrību kopumā iepriecināja ziņa, ka valdība Satversmes tiesas (ST) spriedumu pensiju lietā sāks izpildīt jau februārī. Paredzēts, ka pensijas pilnā apmērā sāks maksāt ar 1. februāri, savukārt pilnu summu par ieturētajām pensijām no jūlija līdz janvārim pensionāriem atgriezīs vienā maksājumā aprīlī. Finanšu ministrs Einars Repše norādījis, ka, ņemot vērā valdības mērķtiecīgo un pārdomāto fiskālo politiku, Valsts kasē ir līdzekļi. Tos nolemts izmantot, sākot izmaksāt pensionāriem pensijas iepriekšējā apmērā pēc iespējas ātrāk – vēl ziemas mēnešos – kamēr ir augstāki komunālie maksājumi. Savukārt Valdis Dombrovskis atklāja, ka panākta provizoriska vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem par Latvijas budžeta deficīta palielināšanu šogad, kas ļaus pilnībā izpildīt ST spriedumu. Protams, netrūkst arī negatīvu aspektu šajā jautājumā, kā, piemēram, neslēpts uzskats, ka uz „pensionāru rēķina" būs jācieš strādājošajiem, pensionēšanās vecums noteikti būšot jāpalielina (jau tagad interneta lietotāji ironizē – pensijā varēs iet pāris gadu pēc savas nāves). Taču ST lēmums un tagad arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas nākamnedēļ iesniedzamais likumprojekts par pensiju atmaksu liek atkal noticēt tiesiskumam valstī, jo iepriekš šāda ticība (daļēji pamatoti) bija zudusi.

Lai arī turpmāk gads pilns skaistiem pārsteigumiem, optimisma un tīģera drosmes!

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px