Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

2010. gads iesākas ar baltu sniegu, salu un slēpošanu

Redakcija

Autors • 06.01.2010.

2010. gads iesākas ar baltu sniegu, salu un slēpošanu
Burtu lielums

Jaunā gada pirmajā svētdienā – 3. janvārī – ne sals (-15oC no rīta, vēlāk – -10oC), ne pēcsvētku brīvdienas, ne citi apstākļi neatturēja sapulcēties "Smeceres silā" tiem slēpošanas entuziastiem, kas izvēlējās piedalīties laikraksta "Stars" kausu un abonementu izcīņā stafešu slēpojumā.

Tā jau Madonā ir tradīcija četrpadsmit gadu garumā – gadu iesākt ar slēpošanas stafeti, turklāt "āķis" ir arī iespēja 1.-3. vietas ieguvējiem balvā izcīnīt laikraksta "Stars" abonementu, kam piekritēju netrūkst.

Beidzamos gadus sacensību diena ir ar ziemai raksturīgo salu, un vienmēr pirms tam ir uznākušas bažas, vai būs, kas slēpo, ja būs pārāk auksts, bet allaž uztraukumi pagaist, redzot, ka "Smeceres silā" automašīnu stāvlaukums ir pilns.

Arī šogad 3. janvārī 18 komandu 54 slēpotāji bija "uz strīpas", lai dotos balti mirdzošajās "Smeceres sila" trasēs.

Pēc jaunā gada sagaidīšanas ir labi izkustēties svaigā gaisā, un šogad sniega sasnidzis papilnam, kas mudināt mudina doties izbaudīt ziemas priekus arī ģimenes locekļus un līdzjutējus.

Aktīvā atpūta pie dabas – kas var būt labāks pēc gadumijas svētku mielastiem.

3. janvārī Latvijā slēpo vairākās vietās

Tā kā sporta bāzē "Smeceres sils" rīkojamo slēpošanas sacensību kalendārs tiek saplānots jau iepriekšējā gadā, laikraksta "Stars" kausu un abonementu izcīņas sacensībām tradicionāli tika atvēlēta jaunā gada pirmā svētdiena – 3. janvāris. Šogad laikraksta "Stars" kausu un abonementu izcīņas sacensības Madonā aktīvākajiem sportistiem bija tikai viena no iespējām, kur pavadīt balto ziemas dienu.

Protams, ka, pastāvot vairākām sacensībām, viss slēpotāju pulks sadalījās – daļa slēpoja "Smeceres silā", daļa aizbrauca uz Rīgu, kur Uzvaras parkā todien notika "Sportlat" balvas izcīņa slēpošanas sprintā, biatlonisti sacentās sporta bāzē Priekuļos, kur 3.-4. janvārī notika arī Latvijas Biatlona federācijas rīkotās atlases sacensības līdzdalībai Ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā, bet jauniešiem un junioriem – līdzdalībai pasaules čempionātā biatlonā. Ja kāds vēlējās, lai "Stara" sacensības pārceļ, jāpaskaidro, ka kaut ko izmainīt datumos nozīmē izstāties no grafika pavisam, jo visas nākamo nedēļu nogales jau ir aizņemtas ar citiem mačiem.

Ne jau visi brauca uz Rīgu, ne visi – uz Lido kalnu, un, paliekot pie sava slēpošanas stafešu datuma, silā sapulcējās pietiekami daudz vietējo slēpotāju.

"Smeceres sila" trasēs palika mums uzticīgākie, kas nevēlējās doties slēpot tālu no mājām. Dalībnieku pietika visu sacensību rīkotājiem.

Vien atšķirībā no iepriekšējo gadu sacensībām, šogad "Stara" stafešu slēpojumā pārsvarā sapulcējās dalībnieki no Madonas novada, kam konkurenci sastādīja no Alūksnes atbraukušie puiši jaunākajā grupā, pa kādam dalībniekam no Cēsu un Jēkabpils puses.

Noskaidro ātrākās komandas

Stafešu slēpojums pēc nolikuma notika brīvajā stilā, arī šogad dalībniekus sadalot divās vecuma grupās – 1994. gadā dzimušie un jaunāki un 1993. gadā dzimušie un vecāki.

Jaunākajā grupā, kur piedalījās 1994. gadā dzimušie un jaunāki zēni un meitenes, pavisam pieteicās viena meiteņu un sešas zēnu komandas.

Bez konkurences uzvaras laurus 3 x 2 km stafetē plūca Madonas BJSS meiteņu komanda: Dana Īspētere, Danuta Dumpe un Kitija Auziņa.

Zēnu grupā 3 x 3 km stafetē spēcīgāki izrādījās no Alūksnes atbraukušie puiši: Andrejs Baumanis, Linards Zēmelis un Vladislavs Nedaivodins. Par minūti un četrpadsmit sekundēm atpalika stiprākā Madonas – 3. komanda, kurā slēpoja Rūdolfs Kļaviņš, Pēteris Putniņš un Jānis Ārents. Madonas BJSS 1. komanda – Artūrs Ivanovs, Indulis Bikše un Agnis Kaļva – ierindojās trešajā vietā.

Vecākajā grupā – 1993. gadā dzimušie un vecāki dalībnieki – piedalījās četras jauniešu, sieviešu un septiņas jauniešu, vīriešu komandas, no tām viena startēja ārpus kārtas.

Veicot 3 x 3 km distanci, pirmā finišēja komanda ar nosaukumu "Mežmalas MTB", kur slēpoja Laura Kupča, Krista Kupča un Daija Līva Aivare. Otra ātrākā – Kusas komanda, kur piedalījās orientieristes Zane Čamane, Laila Čurkste un Sigita Lapsiņa, bet trešajā vietā ierindojās Madonas BJSS komanda: Elīna Kārkliņa, Rūta Putniņa un Sandra Jāņekalne.

Vecākajā jauniešu un vīru grupā kā vienmēr bija jāveic garākā distance –
3 x 5 km, bet šajā grupā sacensība vienmēr ir aizraujoša, jo te slēpo kāds no līderiem.
Pagājušā gada "Stara" ceļojošā kausa ieguvējus – līderu komandu, kurā slēpoja Latvijas slēpotāju izlases dalībnieki Rinalds Kostjukovs, Arvis Liepiņš un Nauris Biķernieks, arī šā gada stafetē nevienai citai komandai nebija pa spēkam apdzīt. Otrās vietas ieguvēju – Madonas 2. komandas, kur slēpoja Reinis Veckalniņš, Mārcis Jakovičs un Ronalds Vovers, rezultāts atpalika par 4 minūtēm. Trešajā vietā – komanda ar nosaukumu "Motopeles", kur apvienojās Ivo Irbe, Armands Mivrenieks un Kaspars Stupelis.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 07.01.2010.

Autore: IVETA ŠMUGĀ
`
OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px