Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Jaunā valdība

BAIBA MIGLONE

Autors • 28.05.2026.

Burtu lielums

Šonedēļ tika publiskots potenciālās valdības sastāvs, par kuru Saeimā plānots balsot ceturtdien. Kā zināms, apstiprināšanai izveidota jauna četru partiju koalīcijas valdība Andra Kulberga vadībā, ko veido „Apvienotais saraksts”, Nacionālā apvienība, „Jaunā Vienotība” un Zaļo un Zemnieku savienība. Izteikt savu vērtējumu par valdības sastāvu vēl pirms tās apstiprināšanas lūdzu Aronas, Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītāju Sandi Kalniņu un Kalsnavas un Ļaudonas pagasta pārvalžu vadītāju Artūru Portnovu.

Vērtēju pozitīvi
– Šobrīd es visvairāk novērtēju to, ka politiķi beidzot sāk izturēties kā pieauguši cilvēki, nevis kā ļoti skaļi brēcēji, kas viens otru mēģina nolikt, lai tikai paceltu savu asti. Man ir prieks par šo pieaugušo cilvēku attieksmi un atbildīgo pieeju valstiskos jautājumos. Cerams, ka valdība, ja to apstiprinās, arī spēs šādā veidā nostrādāt visus šos četrus mēnešus līdz Saeimas vēlēšanām, – spriež Sandis Kalniņš. – Manuprāt, tas ir tikai likumsakarīgs iznākums, ka lielākajai opozīcijas partijai piedāvā veidot jauno valdību. Sabiedrība jau bija nogurusi no publiskajiem strīdiem, kas nekādā veidā neveicināja sabiedrības uzticēšanos valdībai. Arī ministru portfeļu sadalījums, manuprāt, ir loģisks. Gandarī, ka tādās jomās, kā, piemēram, izglītība, ir pamainīti ministru kandidāti – Daces Melbārdes vietā nāk Ilze Indriksone no NA. Prieks, ka aizsardzības ministra posteni ir plānots uzticēt Raivim Melnim, kam ir reāla, praktiska pieredze, nevis tikai politisks skatījums uz lietām.

Dota iespēja pierādīt sevi
– Laikam jau kā vienmēr – ir jāskatās uz mazāko no visiem ļaunumiem. Labāk, ka ir domubiedru grupa, kas par kaut ko spēj vienoties un strādā, nekā plēšas savā starpā, – teic Artūrs Portnovs. – Runājot par personālijām – kas kurā krēslā vēlas iesēsties, – vienā otrā gadījumā var iesmīnēt ūsās, var šaubīties vai teikt, ka tas ir okey, taču svarīgākais, kā jau teicu, ir tas, ka viņi par kaut ko var vienoties. Tiem, kuri līdz šim apgalvoja, ka var labāk, tagad būs iespēja sevi pierādīt. Apakšā droši vien var redzēt arī kaut kādu stratēģiju, uzticot šim strauju popularitāti gūstošajam „Apvienotajam sarakstam" rīkoties, lai viņi savu enerģiju iegulda reālos darbos, nevis priekšvēlēšanu kampaņā. Toties „Jaunā Vienotība" varēs kritizēt par to, kas nav izdevies. Bet šobrīd, manuprāt, svarīgākais ir tas, ka tiek izveidota valdība, kas pieņem lēmumus un cenšas tos realizēt, nevis situācija, kad paliekam bez sakarīgas valdības, kas nespēj savā starpā vienoties.


29.05.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px