"Stara" kausu slēpošanas stafetē vecākajā grupā kā vienmēr izcēlās līderi – Latvijas slēpotāju izlases komandas biedri, vieni no Madonas sporta skolas perspektīvākajiem slēpotājiem savā vecuma grupā – Rinalds Kostjukovs, Arvis Liepiņš un Nauris Biķernieks.
Viņi visi ir Madonas sporta skolas audzēkņi, kam pamatus slēpošanā ielicis treneris Dainis Vuškāns. Jaunos slēpotājus jau pāris gadu ir angažējis Rīgas slēpošanas klubs. Puiši trenējas Latvijas izlases trenera Anda Eglīša vadībā. Dainis Vuškāns ir viņa palīgs.
Rinalda trumpis ir sprinta distances brīvajā stilā, Arvim labāk padodas klasiskais solis, Naurim – garās distances slīdsolī.
Puiši atzina, ka, sākoties slēpošanas sezonai, nekam citam vairs laika neatliek.
Arvis Liepiņš, kam ir 19 gadu, iestājies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas 1. kursā, izvēloties specializāciju nākotnei – slēpošanu.
– Pirmā slēpošanas nometne mums visiem trim sākās jau no pagājušā gada 26. oktobra Zviedrijā. Mājās bijām tikai uz Ziemassvētkiem. Pēc tam bija iespēja paslēpot Igaunijā. Zviedrijā piedalījos FIS sacensībās. Kopā esmu savācis 110 FIS punktu.
Starp Latvijas sportistiem konkurences tikpat kā nav, jo mūsu ir maz. Starp redzamākajiem distanču slēpotājiem ir Jānis Paipals no Gulbenes, – pastāstīja Arvis.
Uz vaicājumu par to, kā ir ar mērķi aizslēpot līdz Olimpiskajām spēlēm, Arvis Liepiņš sacīja: – Vēl jau ir cerība labi noslēpot FIS sacensībās Vācijā. Ja arī nepiedalīšos Vankūveras Ziemas olimpiskajās spēlēs, 2014. gadā uz Soču pusi varētu tēmēt.
Madonietis Rinalds Kostjukovs (17 gadu) uz jautājumu par to, kā veidojusies viņa sportiskā karjera pēc pērn izcīnītās bronzas medaļas Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē, sacīja: – Nekā īpaša. Cenšos gan trenēties, gan mācīties. Esmu Madonas pilsētas 1. vidusskolas 11.a klases audzēknis, abi ar Nauri Biķernieku (18 gadu) esam klasesbiedri. Skolā gan šobrīd mūs tikpat kā neredz, jo visu laiku ir treniņnometnes.
Sacensībās Zviedrijā slēpojām 15 km un 10 km distancēs. Saprotams, ka latviešiem ar Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, pat Igaunijas slēpotājiem konkurēt ir grūti.
Gan Rinalds, gan Nauris gatavojas FIS pasaules junioru čempionātam distanču slēpošanā, kas notiks Vācijā. Visi trīs puiši turp aizceļos jau 13. janvārī. Vēl ir doma piedalīties arī "Skandināvijas kausa" izcīņā un laikā, ko pavadīs Latvijā, šeit rīkotajās sacensībās, piemēram, Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē.
Jautāti par slēpju izvēli, visi kā viens norādīja uz firmas Fischer slēpēm.
Jaunieši arī novērtēja, ka liela nozīme ir pareizai slēpju ziedes izvēlei.
– Mums labākais slēpju smērētājs ir madonietis Mārtiņš Jakovičs (slēpotāja Mārča Jakoviča tētis), un viņš mums ir izpalīdzējis ļoti daudz. Paldies par to!
Izvaicāti par jauno slēpotāju maiņu, puiši ieteica pamācīties no igauņiem, kam vienā slēpošanas grupā ir ap 50 dalībnieku, bet pie mums nezin kāpēc no slēpošanas vairās. Laikam tas ir ļoti grūts sporta veids. Toties Arvis, Rinalds un Nauris atzina, ka slēpo ar prieku, jo patīk.
Uz jautājumu par to, kur vislabāk patīk slēpot, Arvis atbildēja:
– Kad daudz sniega un labas trases, patīk tepat, "Smeceres silā", bet Zviedrijā ir lieli kalni, kvalitatīvas trases. Vien aukstums bija pārāk liels (-25oC).
Lai mūsu puišiem labi slīd slēpes, pārstāvot Latviju, – to novēlam arī mēs, "Stara" veidotāji.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto