Oktobrī plašsaziņas līdzekļos parādījās informācija par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodaļu, tai skaitā Madonas, slēgšanu. Tā kā tas vēl nebija oficiāls lēmums, bet gan tikai iespējamība nākotnei, pašvaldību pārstāvji laikus reaģēja uz šiem draudiem un aktīvi aizstāvēja reģionu nodaļu saglabāšanu.
Tolaik prognozes nebija diez cik spožas – visticamāk, tikšot slēgtas 15 mazāk efektīvās nodaļas. To vietā bija paredzēts veidot vienas pieturas aģentūras vai piedāvāt konsultantu pakalpojumus ar vietējās pašvaldības starpniecību. Tādējādi vietējiem uzņēmējiem būtu bijis aktīvāk jālieto Elektroniskā deklarēšanas sistēma (EDS) vai jāmēro garāks ceļš uz tuvāko VID nodaļu.
Kā pastāstīja VID Vidzemes reģionālās iestādes Madonas nodaļas vadītāja Astrīda Ladiga, iespējamība slēgt daudzās reģionālās nodaļas vairs nav spēkā – to panākušas pašvaldības.
– Izmaiņas gaidāmas tikai dienesta struktūrā. Iespējams, tiks samazināts priekšnieku skaits, sakārtota iekšējā struktūra, taču klienti no tā necietīs. Vēl nav precīzi zināms – kad, bet, visticamāk, šogad nodaļas tiks pārsauktas par klientu apkalpošanas centriem un tie atradīsies turpat, kur šobrīd katra reģiona nodaļas. Klientiem sniegtie pakalpojumi nemainīsies, visu arī turpmāk varēs paveikt turpat uz vietas – cilvēki manīs tikai mainījušos nosaukumu, – uzsvēra Astrīda Ladiga.
Autore: LAURA VOITIŅA