No 7. līdz 9. janvārim Valmierā notiks 19. starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls.
Atklāšanas koncertā, kas Valmieras 5. vidusskolas zālē ritēs 7. janvārī pulksten 19, piedalīsies Vidzemes kamerorķestris (diriģents Andris Veismanis) un solisti: Evija Martinsone (soprāns), Laura Grecka (alts) un Madara Pētersone (vijole).
Īpašs būs koncerts 9. janvārī pulksten 19, kad Valmieras 5. vidusskolas zālē uzstāsies mūziķi Iveta Lāriņa (flauta), Helēna Laukmane (klavieres), Biruta Vaivode (vijole), Andis Sinkevičs (klavieres), Karolīna Vancāne (akordeons), Artūrs Sedriks Sinkevičs (marimba), Jurģis Andersons (klavieres), Rūta Krēgere (flauta), Ieva Kļaviņa (klavieres), Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas ansamblis un šī festivāla idejas autore – pianiste Jautrīte Putniņa.
9. janvārī pulksten 22 Valmieras Kultūras centrā sāksies festivāla neatņemama sastāvdaļa – džeza mūzikas koncerts. Tajā piedalīsies bigbends „Valmieras puikas" (vadītājs Gunārs Geduševs), Valmieras mūzikas skola, Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas skola, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skola, Šauļu (Lietuva) 1. mūzikas skola, Baldones mūzikas skolas orķestris, Rīgas Doma kora skolas džeza ansamblis, kamerkoris „Kaķi" (diriģente Inga Zirne), Latvijas pirmais tubu kvartets „Tubalogia" – Andis Karelis, Jānis Pusplatais, Jānis Retenais, Raivis Māgurs, kā arī dziedātāja Amber un kvartets – Raimonds Macats, Aivars Hermanis, Kārlis Vanags, Ainis Zavackis.
Autore: INESE ELSIŅA