Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sprādziens valdībā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 14.05.2026.

Burtu lielums

Divi kaujas droni, kas 7. maija agrā rītā nokrita Rēzeknē, uzsprāgstot naftas rezervuāros, kas, par laimi, bija tukši, radījuši plašu rezonansi sabiedrībā. Situācijas analīze turpinās, galvenais, lai neseko politiskās spēles.

Sprādzienu triecienvilnis izplatījies plašā mērogā, un vēl nav skaidrs, kādas būs izmaiņas valdībā, nesagaidot Saeimas vēlēšanas, kas gaidāmas šoruden.
Šonedēļ plaši tika apspriesta arī premjeres Evikas Siliņas atbildība. Pagājušās svētdienas vakarā premjerministre sociālajos medijos paziņoja, ka atlaiž uzticību zaudējušo aizsardzība ministru, nedaudz pasteidzoties pirms Andra Sprūda paziņojuma preses konferencē par savu atkāpšanos no amata. Konflikts starp "Jauno Vienotību" un "Progresīvajiem" novedis pie premjeres Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") paziņojuma par demisiju iesniegšanas Saeimā, līdz ar to atkāpjas visa valdība, kas faktiski krita jau trešdien, kad koalīcijas partneri "Progresīvie" paziņoja, ka vairs neatbalsta E. Siliņu, un mudināja sākt sarunas par jaunas valdības izveidi.
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ir saņēmis premjeres paziņojumu par demisiju, un šodien Rīgas pilī konsultācijās ar Saeimas frakciju pārstāvjiem tiks lemts par iespējami ātru valdības izveidošanu.
Valdības tālākais liktenis atkal ir sarunu zenītā. Līdz šim E. Siliņai bija izdevies noturēties. Taču opozīcijas politiķi strādā, lai sašūpotu valdību. Turklāt "sprādziens" valdībā neuzlabo drošību. Dzirdēts, ka būs grozījumi gaisa telpas aizsardzībā, ka pie robežas jāpastiprina reaģēšanas spējas uz līdzīgiem apdraudējumiem.
Paies laiks, kamēr radīsies kādi politiskie risinājumi, un tas nozīmē nenoteiktību, kaut ikdienas darbs turpināsies, lēmumi tiks pieņemti. Valdība pildīs pienākumus līdz jauna Ministru kabineta apstiprināšanai.
No šodienas daudzi hokeja līdzjutēji aizmirsīs par droniem, valdības satricinājumiem, jo dzīvos pēc spēļu grafika. Sākas 2026. gada pasaules čempionāts hokejā, kas notiks Šveices pilsētās Cīrihē un Fribūrā, kur spēlēs arī Latvijas izlase. Līdzjutēju pulks zina, ka Latvija spēlēs A grupā kopā ar Somiju, ASV, Šveici, Vāciju, Austriju, Ungāriju un Lielbritāniju.
Pirmo maču Latvija aizvadīs jau rīt, 16. maijā, bet 17. maijā spēlēs pret Vācijas hokejistiem. Varbūt skatoties hokeja spēles, fanojot par Latviju, atjaunosim savu valsts mīlestību.

15.05.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px