Sveču un egļu smarža, beidzot atnākušais sals ar balto sniegu aizejošā gada elpā atgādina mums, ka atkal tuvojas gadu mija.
Svētku gaidīšanas laiks mūs rosina uz pārdomām, aicina pārvērtēt aizejošajā gadā paveikto vai nepaveikto, mudina uz labdarību. Gadu mijā mēs pārdomājam, kāds mums katram ir bijis aizvadītais gads. Mums daudziem, arī pašvaldībai un tajā strādājošajiem, tas nav bijis viegls, jo esam „ierauti" lielajā pārmaiņu virpulī.
Taču, lai cik ir grūti laiki, Ziemassvētki un gadu mija ir laiks, kad acis mums visiem sāk mirdzēt un līdz ar to visas rūpes mazliet atkāpjas. Pārkāpjot gadu mijas slieksnim, tā gribas nomest no pleciem smagumu, visas ikdienišķās raizes un Jauno gadu sagaidīt gaišiem, mundriem un možiem.
Vecgada vakarā iedegsim svecītes, vēlēsim labu sev vistuvākajiem cilvēkiem. Savu tuvinieku, draugu, līdzcilvēku sirdīs iedegsim prieka svecīti. „Dots devējam atdodas" – tā mēs pildīsim savas sirdis ar devēja prieku, ar baltu dvēseles skaidrību. Domāsim gaišas domas, darīsim labus darbus, tad pasaule ap mums kļūs tāda, kādu mēs to gribam ieraudzīt. Turēsim siltu sirdi, jo nekas nav vientuļāks par paša aukstu un vienaldzīgu sirdi. Vēlēsim siltu sirdi arī citiem!
Visiem Varakļānu novada ļaudīm, mūsu novadniekiem tālumā, kaimiņu novadu cilvēkiem, laikraksta „Stars" lasītājiem vēlu stipru veselību, lai jūs ikdienā biežāk sastaptos ar labestību un atsaucību! Lai jaunajā gadā svētība, laime un prieks!
Autore: MODRA VILKAUŠA,
Varakļānu novada domes priekšsēdētāja