Rakstnieks R. Blaumanis bija gaišs un sirsnīgs cilvēks, viņa labestību pazina ne tikai „Braku" ļaudis, bet arī draugi un līdzcilvēki.
Decembris ir tas mēnesis, kad cilvēkam gribas būt ļoti labam, kad gaisā virmo labestības enerģija. Pati daba jau rada gaišuma izjūtu – baltajā sniegā, sarmas vizulīšos un skaidrajās debesīs.
Pilni ar mīlestību un dāvātprieku Ērgļu pansionātā viesojās biedrība „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" un Ērgļu vidusskolas 3. klases skolēni. Dziedot dziesmas, spēlējot flautiņas un izrādot jauku un sirsnīgu Ziemassvētku ludziņu, skolēni iepriecināja pansionāta iemītniekus. Katrs bērns bija sagatavojis nelielu apsveikumu ar jauku piparkūku sirsniņu. Lai dziesmas jaukāk skanētu, viesu pulkā bija arī muzikants Uldis Vabulis. Viņa akordeona skaņas radīja patiešām īstu svētku izjūtu, jo dziesmā tika uzburta eglīte, baltais sniegs, prieks un cilvēcisko attiecību skaistums. Tad, kur gadījusies, kur ne, ieradās Tomuļu māte ar savu nastiņu. Visi tika mīļi svētīti un novēlēta jaunajā gadā stipra veselība. Gudrā sieva savā groziņā līdzi bija paņēmusi tējzālītes – katru savai vainai. Kad dāvāts prieks citiem, pašiem palika tā labi ap sirdi, jo katra pansionāta cilvēka acīs mirdzēja maza pateicība.
Paldies Ērgļu vidusskolas 3. klases audzinātājai Lienai Bukovskai, kas ar patiesu prieku un atbildību darbojās ar saviem audzēkņiem, lai atklātu, ka mums līdzās ir dažādi cilvēki, kuriem patiešām vajag bērnu smaidus un gaišumu! Paldies Inārai Strazdiņai, kas iejutās gudrās Tomuļmātes tēlā! Pateicība Ērgļu pansionāta ļaudīm par viesmīlību.
Lai pasauli sasilda cilvēcisko attiecību skaistums!
Autore: ZINTA SAULĪTE,
R. Blaumaņa biedrības priekšsēdētāja
AUTORES foto