Lai praktizētos angļu valodā, domubiedrus reizi nedēļā Madonas bērnu un jauniešu centrā uz pāris stundām kopā aicina pasākuma koordinators Aivars Zariņš.
Nu jau kopš oktobra ik trešdienu pulksten 18 Madonas bērnu un jauniešu centrā pulcējas interesenti, lai trenētos svešvalodas lietošanā.
– Man patīk, kā tas notiek: neesam daudz cilvēku – augstākais 6-7 – un ir jauki, ka katrs varam papildināt angļu valodas lietošanas iemaņas, – atzīst „vaininieks" Aivars Zariņš. – Protams, būtu lieliski, ja pamainītos asinis, ja mums piepulcētos arī jauni dalībnieki.
Idejas autoram ir doma, ka varētu veidoties pat divas grupas, jo noskaidrojies, ka uz tikšanos nāk gan cilvēki ar labākām valodas prasmēm – kuri brīvi sarunājas, gan tādi, kam iet švakāk. – Tās ir divas stundas, ko pavadām kopā, runājam par kādu tēmu, piemēram, pagājušajā reizē tērzējām par biznesu, – komentē Aivars. – Spriedām par situāciju valstī, ko katrs darām, kādās jomās strādājam un ko vēlamies paveikt.
Interesanta esot izveidojusies nodarbība par iecienītākajiem ēdieniem, uz ko degustācijai katrs ņēmis līdzi kādu meistarstiķi. – Mūsu pulkā iesaistījies īrs Brendons,
kas aktīvi apmeklē katoļu draudzi un mūsu pusē nodarbojas ar lauksaimniecību, –
uzsver Aivars. – Viņš lieliski var paskaidrot angļu valodas vārdu dažādās nozīmes, izvēlēties piemērotāko kontekstam un precizēt izrunu. Brendons nav aktieris vai skolotājs, viņš vienkārši runā brīvi, kā cilvēks ikdienā.
Kā izdevušos organizators atceras arī sarunu par ceļojumiem un dabu. „Esam kopīgi skatījušies mākslas filmu angļu valodā, kur subtitri tāpat ir angliski. Svarīga ir dzīvā runa, treniņš, lai saprotam, ko otrs runā."
Vaicāts par nodarbību maksu, Aivars atklāj: – Mēs sametam kolekti par telpām, citu izmaksu nav. Tāpēc pateicamies Madonas bērnu un jauniešu centram, kas mūs atbalsta un ļauj darboties.
Autore: INESE ELSIŅA